Ulica Górnicza znajduje się w obszarze zagrożenia występowania zapadlisk. Grzegorz Żuradzki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie, podkreśla, że jest to droga publiczna, która ma być dostępna dla wszystkich. W celu jej zamknięcia muszą istnieć konkretne dowody na to, że używanie jej jest niebezpieczne. W tym przypadku takich dowodów brak.

- Otrzymaliśmy odpowiedź pisemną z SRK, że ulica Górnicza, Grunwaldzka i Jana Pawła II są wolne od szkód górniczych. Nie stwierdzono tam pustek, które by zagrażały bezpieczeństwu ruchu drogowego. Mając taką informację na piśmie, nie zdecydowałem się na zamknięcie ulicy Górniczej - mówi Żuradzki.

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie dodaje, że na ulicy Górniczej i tak obowiązuje ograniczenie dotyczące dopuszczalnej masy pojazdów, a sama droga jest jednokierunkowa.

Zapadlisko powstałe w czwartek przy ulicy Górniczej zostało zasypane, trwają ponowne badania tego obszaru. Na podstawie gwarancji obowiązującej firmę, która wykonywała tu prace zabezpieczające teren, grunt w tym rejonie zostanie ustabilizowany.

Ulica Górnicza w Trzebini powinna być zamknięta?