Przedstawicielka muzeum Magdalena Maślona poinformowała w piątek PAP, że gra dostępna będzie od najbliższego wtorku.

W grze będzie można wziąć udział, kupując bilet do muzeum. W kasie dostępna będzie karta zadań. Później wystarczy pobrać bezpłatną aplikację "Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II" i wybrać odpowiednią ścieżkę zwiedzania. Rozwiązując zadania na otrzymanej karcie oraz zgodnie z informacjami zawartymi w aplikacji, dzieci wraz z rodzicami będą miały możliwość rozszyfrowania głównego hasła, a jednocześnie poznania patrona muzeum

– powiedziała Magdalena Maślona.

Opracowana ścieżka zwiedzania zawiera nie tylko instrukcje potrzebne do zdobycia hasła w grze, ale także najważniejsze informacje o eksponatach. Maślona powiedziała, że jest przede wszystkim opowieścią o życiu Karola Wojtyły od narodzin, poprzez lata młodzieńcze spędzone w Wadowicach, aż po ostatnie dni pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Muzealnicy liczą, że taka forma zwiedzania będzie atrakcyjna dla najmłodszych i pozwoli im – także poprzez zabawę – poznać osobę Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

Przedstawicielka muzeum zaznaczyła, że do korzystania z aplikacji konieczne będą słuchawki. Gra trafi do oferty stałej muzeum.

Magdalena Maślona dodała, że wadowicka placówka przygotowała się także do ferii zimowych.

Dla dzieci i młodzieży w zorganizowanych grupach przygotowaliśmy warsztaty tematyczne i zajęcia poświęcone nie tylko Janowi Pawłowi II, ale też historii przedwojennych Wadowic. Wybrać można m.in. warsztaty "W 80 minut dookoła świata", "Jak Lolek Wojtyła został superbohaterem", "Historie rodzinne" czy "Z Lolkiem do szkoły, czyli jak wyglądała nauka 100 lat temu?"

- wskazała.

Zajęcia edukacyjne odbywają się od poniedziałku do piątku, w grupach maksymalnie 25-osobowych. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja w celu potwierdzenia terminu.

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II mieści się w kamienicy, w której mieszkali Wojtyłowie, a w 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Powstało w 1984 r. W 2010 r. rozpoczęła się jego przebudowa. Ponownie zostało otwarte wiosną 2014 r. Obecna ekspozycja jest opowieścią o Karolu Wojtyle - od urodzenia do śmierci. Jej sercem jest mieszkanie rodziny.