- A
- A
- A
Chrzanów: pustki na głównej ulicy handlowej. ZDJĘCIA
Władze Chrzanowa nie mają pomysłu na ożywienie centrum miasta. Aleja Henryka, czyli przez lata główna handlowa ulica w mieście, pustoszeje. Klienci zamiast zakupów w małych sklepach z tradycjami, wybierają centrum handlowe przy ulicy Trzebińskiej. To właśnie tam przenosi się życie z centrum. Zdaniem handlowców dobiła ich także strefa płatnego parkowania.Chrzanów: strefa płatnego parkowania dobija handlarzy?
Mówiliśmy w Radiu Kraków o tym, że życie i sklepy znikają z centrum Nowego Sącza, mówiliśmy tez o problemach przedsiębiorców z centrum Tarnowa i Nowej Huty. Dziś do tej listy dopisujemy Chrzanów.
Jak policzyliśmy, na alei Henryka jest już kilkanaście sklepów i pomieszczeń do wynajęcia. Znikają sklepy odzieżowe i drobne usługi. Niedawno interes na alei zwinął pracujący w tym miejscu przez kilkanaście lat zegarmistrz.
Za zmniejszenie ruchu mieszkańcy obwiniają także strefę płatnego parkowania. Kierowcy od kilku miesięcy płacą za postój w centrum Chrzanowa. Tymczasem władze Chrzanowa uważają, że wprowadzenie strefy było dobrym rozwiązaniem. Po jej wprowadzeniu w centrum jest mniej aut a i ze znalezieniem wolnego miejsca na parkingach nie jest problemem. Jeszcze kilka miesięcy temu parkowanie w tej części Chrzanowa graniczyło z cudem.
Zdaniem handlowców strefa to także strzał w mały biznes. Już teraz do wynajęcia jest kilkanaście pomieszczeń wzdłuż całej Alei. Jak przekonują, od kilku miesięcy, od kiedy za postój w centrum trzeba płacić, obroty znacznie spadły. Popołudniami ruch na niegdyś reprezentacyjnej i handlowej ulicy w Chrzanowie praktycznie zamiera. Klienci z małych sklepów przenieśli się do centrum handlowego.
Czytaj: Centrum Nowego Sącza umiera. Tu są tylko banki
Czytaj: Nowa Huta: Miasto idealne? Akcja Radia Kraków
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 6
( Marek Medela /dw)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
22:33
Świąteczne zmiany w komunikacji miejskiej. Sprawdź, jak pojedzie twój autobus i tramwaj
-
22:30
Polacy marnotrawią żywność bardziej niż inne narody
-
22:04
Generał Józef Giza wróci do Polski. Taka była jego ostatnia wola
-
20:10
Prof. Grażyna Skąpska: "Prezydent RP nie ma prawa wybierać sobie sędziów Trybunału Konstytucyjnego"
-
18:54
Krzyż na Giewoncie nie zaświeci w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Wszystko przez śnieg
-
17:50
Alkohol a prowadzenie auta – co dopuszcza prawo?
-
17:04
Zderzenie pociągu z dwoma samochodami osobowymi w Wadowicach
-
16:48
Który oscypek jest prawdziwy? To pomoże znaleźć oryginalne wyroby
-
16:21
Tradycja czy neutralność? Radni Zakopanego nie rezygnują z modlitwy przed obradami
-
16:17
Po dwóch latach wraca! Emaus jak dawniej
-
15:36
Ciotka dobra rada, ciotka opiekunka, ciotka prowokatorka. Kim jesteśmy przy świątecznym stole?
-
15:30
Jakie są rodzaje dysków? Przegląd standardów i złącz
-
15:27
Nowa inwestycja przeciwpowodziowa w Krakowie. Powstanie zbiornik przy ul. Udzieli
-
15:23
Pociągiem z rowerem na weekend – jak zaplanować trasę, kupić bilet i zabezpieczyć sprzęt?
-
14:55
Co mówią o nas zęby? Korepetycje z edukacji zdrowotnej. Lekcja 25
-
14:53
Szalik "meczowy" czy tkany? Rodzaje szalików piłkarskich i ich różnice
-
14:49
365 mln zł z funduszy szwajcarskich dla średnich miast. Tarnów liderem rozdania
-
14:35
Na węzeł w Krzyszkowicach kierowcy muszą jeszcze poczekać. Zawiniła pogoda
-
13:30
"Trąba słonia" poleci w kosmos? AGH pracuje nad robotem do sprzątania orbity
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze