Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w Oleśnie powstał w 2010 roku.
Skupia osoby od lat związane z biblioteką, które lubią czytać, a przede wszystkim dyskutować o przeczytanych książkach. Obecnie liczy 15 aktywnych członkiń, (zrzesza tylko panie), z czego 8 osób jest z nim związane od początku jego istnienia. Nie zmienił się także moderator. Członkami są osoby w różnym wieku, zarówno emeryci jak i osoby aktywne zawodowo, reprezentujące różne zawody (m. in. nauczyciele, pracownicy służby zdrowia i administracji, prywatni przedsiębiorcy). Spotkania Klubu odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu
(od początku istnienia klubu żadne spotkanie nie zostało odwołane) i czasami poza siedzibą biblioteki. Jeżeli chodzi o dobór tytułów do dyskusji, to staramy się sięgać po pozycje różnorodne gatunkowo, są to więc min. reportaże, biografie, wspomnienia, powieści psychologiczne, powieści obyczajowe, podróżnicze, czasem zdarza się także popularna literatura kobieca, powieść sensacyjna, kryminał, rzadziej poezja.

Dzięki uczestnictwu w Programie Dyskusyjnych Klubów Książki mieliśmy możliwość poznać wyjątkowe osoby, takie jak: Wojciech Jagielski (pisarz, publicysta, były dziennikarz i korespondent wojenny), Marcin Meller, Małgorzata Gutowska – Adamczyk, Leszek Mazan i Mieczysław Czuma, których gościliśmy w Oleśnie. Głównym organizatorem tych spotkań był DDK.

Klub bardzo często włącza się także w przygotowywanie wydarzeń o charakterze literackim i kulturalnym. To spotkania autorskie, konkursy i koncerty w ramach Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.

Więcej o działalności Klubu można znaleźć na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie: http://gbpolesno.pl gdzie zamieszczane są wszystkie relacje z odbytych spotkań.

Moderator: Morawiec Małgorzata

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie