- A
- A
- A
"Nowy taniec w Starym Krakowie"
"Nowy taniec w Starym Krakowie"„NOWY TANIEC W STARYM KRAKOWIE”- to nowa propozycja Centrum Kultury Rotunda.
Projekt „NOWY TANIEC W STARYM KRAKOWIE” ma na celu prezentacje spektakli młodego pokolenia polskich tancerzy i choreografów w Krakowie, mieście o dużej tradycji artystycznej, ale też ubogim pod względem prezentacji tańca współczesnego.
- Chcemy propagować taniec współczesny w Krakowie - podkreśla teoretyk tańca Wojciech Klimczyk
[]
Organizator, Stowarzyszenie Humanistycznych Inicjatyw Twórczych Sztruks stawia sobie za cel pokazywanie, że taniec może być medium krytycznym pozwalającym opowiadać o kwestiach istotnych filozoficznie i politycznie w szerokim sensie tego słowa. Pokazane będą prace otwarte na eksperymenty formalne, muzyczne i wizualne. Zaproszeni artyści to: Izabela Chlewińska („Tralfamadoria”), Joanna Leśnierowska, Janusz Orlik i Aleksandra Borys („Rekonstrukcja”), Magdalena Przybysz („My Poland Drive”), , Maija R Raumanni i Marysia Stokłosa ( „This Universe”) oraz Harakiri Farmers i Dobrochna Krówka („Moskwa”).
środa, Maj 9, 2012 - 19:00 do czwartek, Maj 10, 2012 - 23:00
Miejsce prezentacji: Centrum Kultury ROTUNDA
Daty i godziny:
9 maja: 19:00 „Tralfamadoria” Izabela Chlewińska
19:45 „Rekonstrukcja” Joanna Leśnierowska
10 maja: 19:00 „This Universe” Maija R Raumanni
19:45 „Moskwa” Harakiri Farmers
20:30 „Mój Poland Drive” Magdalena Przybysz
Wydarzenia towarzyszące: pokaz filmu tanecznego „V” Harakiri Farmers oraz spotkania z artystami.
Projekt „Nowy taniec w starym Krakowie” został zorganizowany dzięki pomocy finansowej Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
20:43
Taka gmina! Gródek nad Dunajcem buduje nowe atrakcje
-
19:57
Proces mężczyzny z Rabki, podejrzanego o próbę gwałtu na 13-latce, rozpocznie się za kilka tygodni
-
19:26
Wypadek na budowie przy placu Imbramowskim. Na pracownika spadły cegły, jest w ciężkim stanie
-
18:48
Dron spadł na teren oczyszczalni ścieków w Nowej Wsi. Skąd tam się wziął?
-
18:14
Nowe rondo w Jazowsku otwarte dla kierowców. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo i płynność ruchu
-
18:10
Budowa ronda w Tylmanowej
-
18:06
Czy w Tarnowie powstanie spopielarnia zwłok? Przedsiębiorca chce zbudować obiekt w Mościcach
-
17:18
Rzeczy, których potrzebuje współczesny przedsiębiorca od nowoczesnego księgowego
-
17:03
Rekonstrukcja kościoła pw. św. Heleny w Nowym Sączu
-
17:00
Tarnów bez obwodnicy. Co poszło nie tak w rozmowie z mieszkańcami?
-
16:47
Estakada na trasie S7 w Mistrzejowicach prawie gotowa. Waży 55 tysięcy ton i ma prawie dwa kilometry
-
16:15
Pendolino do Zakopanego. Pierwszy kurs już w październiku
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze