Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Film "Dziennik obserwatora" nagrodzony na World Media Festival w Hamburgu

  • Kultura
  • date_range Czwartek, 2017.05.11 07:29 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:49 )
Na środowej gali World Media Festival w Hamburgu film Dziennik obserwatora/Diary of a Beholder otrzymał aż trzy nagrody: Intermedia Golden Globe za najlepszy film w kategorii Dokument Sztuka, Intermedia Magic Eye za warstwę wizualną oraz Intermedia Grand Award.

Fot. mat. prasowe

"Film pokazuje dwanaście dni z życia Jacka Sroki. Opowieść filmowa opiera się o dziennik, czy raczej anty-dziennik artysty, mieszając artystyczne z intymnym, dystans z bliskością i wyobrażone z mniemanym. Świat obrazów Obserwatora przenika się z życiem osobistym, a prywatność zyskuje walor uniwersalny w jego pracach.

Jacek Sroka urodził się w 1957 roku w Krakowie. To malarz, grafik i rysownik. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie, w latach 1981–1988 pracował, jako asystent w Pracowni Miedziorytu. Wystawiał obrazy i grafiki na ponad stu pokazach indywidualnych (m.in. w Krakowie , Warszawie, Wrocławiu, Paryżu, Tokio, Berlinie, Reykjaviku, Amsterdamie, Maastricht, San Francisco, Wiedniu, Lyonie, Pekinie). Jego prace można oglądać także w polskich placówkach muzealnych, m.in. w Krakowie i Bydgoszczy". 

(ze strony filmu)

ZOBACZ ZWIASTUN

scenariusz i reżyseria: Jarosław Migoń
muzyka: Marcin Gałażyn
zdjęcia: Piotr Trela

 

 

(RK, Jacek Sroka, mat. prasowe/ew)

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię