Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Współpraca Krakowa z firmą InPost ma pomóc w walce o czyste powietrze

InPost nawiązał współpracę z miastem Kraków. Chodzi o upowszechnienie i rozszerzenie usług opartych o urzędomaty.

By Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łodzkim PL,EU, CC0 - Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77582790

W przyszłości ma też powstać rozwiązanie informatyczne integrujące budowaną przez Urząd Miasta platformę elektronicznych usług publicznych z systemami i aplikacjami informatycznymi InPost. Ma się to przyczynić między innymi do ograniczenia ruchu samochodowego, związanego z koniecznością osobistego odbioru przesyłek z siedzib urzędu.

Do końca roku firma chce objąć programem kilkadziesiąt największych miast w Polsce. Z analiz InPostu wynika, że zamówienie przesyłki do paczkomatu zmniejsza emisję CO2 nawet o 75 procent w porównaniu do dostawy bezpośrednio do domu klienta.
Autor:
Radio Kraków

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię