Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W zbiorniku Zakrzówek w Krakowie nie będzie można więcej łowić ryb

  • Paulina Guzowska
  • date_range Wtorek, 2023.09.26 11:48 ( Edytowany Wtorek, 2023.09.26 12:09 )
Zakaz wędkowania i połowu wprowadzony zostanie przez Zarząd Zieleni Miejskiej w ciągu kilku najbliższych dni. Powodem nowego zarządzenia jest ochrona występującego tam ekosystemu. Aktywność wędkarzy kłóci się również z rekreacyjnym wykorzystywaniem zbiornika przez pływaków i płetwonurków, którzy zaplątywali się w wędkarskie żyłki.

fot: Marek Lasyk

posłuchaj Aleksandry Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie

Mamy nadzieję, że wprowadzony przepis spotka się ze zrozumieniem wędkarzy. Park Zakrzówek to część wyjątkowego ekosystemu, miejsce przyrodniczo cenne, które podlega ochronie w kontekście bogatej flory i fauny

W planach Zarządu Zieleni Miejskiej jest podjęcie w przyszłości badań nad ichtiofauną, które pozwolą ocenić możliwość ponownego wprowadzenia w tym miejscu możliwości łowienia ryb, jest to w przypadku zalewu Bagry.

Autor:
Paulina Guzowska

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię