"Ma on zachęcić kierowców spoza Krakowa, którzy do miasta przyjeżdżają samochodem, żeby tam zostawić pojazd i przesiąść się na tramwaj, autobus czy kolej aglomeracyjną" - mówi Jan Machowski z biura prasowego krakowskiego magistratu.

Właśnie w tym miejscu ma powstać bowiem przystanek Krakowskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli sieci miejskich pociągów. Ta inwestycja spotka się na pewno z protestami mieszkańców. "Są głosy za, są i przeciw. Z jednej strony miejsc parkingowych brakuje, z drugiej - to jeden z niewielu zielonych skwerów, jakie tu zostały" - mówią Radiu Kraków mieszkańcy. Pojawiały się też takie głosy: "To parking dla przyjezdnych? A to nie, nie chcemy go tutaj". 

Jak przyznał przewodniczący rady dzielnicy Bronowice - Bogdan Smok - radni będą przekonywać urzędników do tego, aby parking powstał przy najmniejszej ingerencji w zieleń, będą się także starać, aby jego część była dostępna również dla mieszkańców. "Mieszkańcy mają rację, bo nawet jak parking powstanie, to nie będą mogli z niego korzystać, a jeśli już - to odpłatnie. Jak tylko koncepcja się pojawi, będziemy ją opiniować u krakowian" - dodaje Bogdan Smok. 

Koncepcja projektowa parkingu ma być gotowa do końca tego roku.

 

 

 

 

(Grzegorz Krzywak/ko)