Piątek przyniesie w Małopolsce prawdziwie letnią aurę. Przez większą część dnia będzie słonecznie, jedynie okresami pojawi się niewielkie zachmurzenie. Najcieplej będzie na zachodzie regionu - w Oświęcimiu temperatura wzrośnie do 32°C, a w Krakowie do 31°C. Około 30°C pokażą termometry w Bochni i Tarnowie. Nieco chłodniej będzie na południu województwa - 29°C w Suchej Beskidzkiej i Gorlicach, 28°C w Nowym Sączu, 27°C w Rabce-Zdroju oraz 23°C w Zakopanem. W rejonie Miechowa temperatura wyniesie około 29°C.
Noc będzie spokojna i pogodna. Niebo pozostanie niemal bezchmurne, co sprzyjać będzie spadkowi temperatury. Nad ranem termometry wskażą od 15°C w Zakopanem i 16°C w Rabce-Zdroju, przez 17°C w Nowym Sączu, do 18°C w Krakowie, Bochni, Tarnowie, Gorlicach, Suchej Beskidzkiej i Miechowie. Najcieplej pozostanie w rejonie Oświęcimia, gdzie temperatura utrzyma się na poziomie około 19°C.