- A
- A
- A
500 dni do ŚDM 2016: gdzie odbędzie się główne spotkanie z papieżem?
500 dni pozostało do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. By przypomnieć o tym mieszkańcom i turystom młodzi ludzie spotkali się na Rynku Głównym i przy Sukiennicach zaśpiewali oficjalny hymn spotkania młodych "Błogosławieni miłosierni". Rozdawali też przechodniom baloniki i zachęcali do wspólnego odliczania.Wciąż jednak nie zostało ustalone główne miejsce spotkania papieża Franciszka z młodymi z całego świata. Jak powiedział Radiu Kraków bp Damian Muskus, na razie podwielickie Brzegi nie zostały zaakceptowane nie z powodu podmokłego terenu, a... linii wysokiego napięcia.
- Linie wysokiego napięcia, które przebiegają nad polem w Brzegach, powodują, że nie możemy na razie zaakceptować tego miejsca. W przypadku takiego wydarzenia jest to niedopuszczalne. Szukamy jakiegoś rozwiązania - tłumaczy w rozmowie z Radiem Kraków biskup Damian Muskus.
Do rozpoczęcia ŚDM pozostało 500 dni. Na Rynku Głównym w Krakowie przypominała o tym grupa 200 osób, która zaśpiewała hymn ŚDM. Utwór wraz z młodzieżą zaśpiewał karakowski artysta Jacek Wójcicki. Happening na Rynku Głównym to już drugie dziś spotkanie młodych w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. W południe przed oknem papieskim spotkali się na wspólnym czuwaniu.
(Anna Łoś/ Teresa Gut/ ew/ ar)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
13:47
Bluzy i koszulki z nadrukiem dla spawaczy - komfort i styl
-
13:13
Naczelna Izba Aptekarska: po awarii system wraca do działania
-
12:28
Coraz bliżej zakończenia sezonu narciarskiego
-
11:19
„Prawda jest gdzieś tam”. „Archiwum X” i filozofia ukryta w kultowym serialu
-
11:12
Adam Kwaśny - Raport z Kuby
-
10:09
Nim staną sie dorosłe...
-
09:56
Rekordowy półmaraton w Krakowie. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia
-
09:36
Niby wiosna a jednak zima
-
09:11
Ekstraklasa: Cracovia-GKS Katowice I liga: Odra Opole-Wisła Kraków. Transmisje
-
08:17
Skandal czy fałszywy alarm? Spór o schronisko w Nowym Targu dzieli mieszkańców
-
21:42
Uczelnie celem polityków PiS? Dr Anna Materska-Sosnowska: "Chcą odzyskać młody, radykalny elektorat"
-
19:39
"Żaczek" nie dla polityków PiS. Przemysław Czarnek dostał bana od studentów UJ
-
18:57
Selekcjoner Jan Urban odkrył karty. Jest debiutant
-
18:16
Uczeń stworzył i rozpowszechniał fejkowe, nagie zdjęcia koleżanki. Kuratorium zapowiada kontrolę w XLIV LO w Krakowie
-
16:57
Kraków bojkotuje konsultacje ws. S7. „To byłaby druga Zakopianka”
-
16:39
Rzeźba emocji i doświadczeń. Wystawa Aliny Szapocznikow w Krakowie
-
16:22
Prywatny właściciel zamknął ulicę. Piesi grzęzną w błocie, kierowcy nadrabiają kilometry
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze