Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Rekordowa kwesta na cmentarzu Rakowickim w Krakowie

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2017.11.02 14:52 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:02 )
54 tysiące 480 złotych i 25 groszy zebrano w czasie tegorocznej kwesty na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Jak dotąd nie udało się zebrać tak dużej kwoty jednego dnia w czasie kwesty na jednym krakowskim cmentarzu. W zbiórkę zaangażowało się też rekordowa liczba osób - z puszkami przy bramach nekropolii stało blisko 80 wolontariuszy, w tym aktorzy i dziennikarze.

Fot. Marek Lasyk

Posłuchaj, co mówi Małgorzata Jantos
Cmentarz Rakowicki wieczorową porą

Wrzuca się pieniądze tym twarzom, które się kojarzą i bynajmniej nie są to twarze polityków, raczej aktorów, lekarzy. Krystian Durman, aktor Teatru Starego, jest absolutnym rekordzistą. Zebrał tyle, co kiedyś zbierał Wodecki -  mówi Małgorzata Jantos, koordynatorka tegorocznej kwesty na odnowę zniszczonych nagrobków.

Za zebrane pieniądze uda się uratować pięć grobowców. Nie wiadomo jeszcze, które nagrobki zostaną odnowione. Zostanie to ustalone w najbliższych tygodniach.
 

Teresa Gut, jgk

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię