Powołanie nastąpiło na okres trzech lat, po uzyskaniu przez zarząd województwa pozytywnej opinii związków zawodowych biblioteki oraz m.in. Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Stowarzyszenia Małopolska Kultura.

„Instytucja, jaką jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna pod dyrekcją pana Jerzego Woźniakiewicza, stała się nie tylko wizytówką Krakowa, ale i całej Małopolski” – powiedziała Iwona Gibas z zarządu województwa.

Jerzy Woźniakiewicz ukończył Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z WBP związany jest od 2007 r. Najpierw pracował jako specjalista ds. public relations, a od lipca 2011 r., po wygranym konkursie, został powołany na stanowisko dyrektora WBP. Woźniakiewicz jest wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i przewodniczącym małopolskiego oddziału tego stowarzyszenia.

Według informacji urzędu marszałkowskiego, WBP w Krakowie jako pierwsza w Polsce rozpoczęła wypożyczanie czytników e-booków i jako jedna z pierwszych umożliwiła odbiór zamówionych książek całodobowo z książkomatu.(PAP)