Jeśli radnym udałoby się przegłosować apel, a następnie zostałby także przegłosowany przez Sejmik województwa małopolskiego, oznaczałoby to, że od pierwszego września 2029 roku mieszkańcy Krzeszowic mogliby ogrzewać domy tylko gazem, olejem opałowym lub - pod pewnymi warunkami - biomasą. Natomiast już od 1 września 2022 roku obowiązywałby zakaz instalowania kotłów na węgiel w nowych budynkach.

Jak podkreślają aktywiści Krzeszowickiego Alarmu Smogowego, jeśli w Krzeszowicach nie uda się rozwiązać problemu zanieczyszczenia powietrza, nie ma sensu walka miasta o przywrócenie statusu uzdrowiska.

W badaniu ankietowym przeprowadzonym przez gminę mieszkańcy wskazali smog jako najważniejszy problem obniżający jakość życia.

Przypomnijmy, również Tarnów i Oświęcim próbują wdrożyć podobne projekty. Ten tarnowski jest najbardziej zaawansowany. Piłeczka jest teraz po stronie Sejmiku.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Martyna Masztalerz/ko)