"Zostanie przyjęty nowy program budowy dróg krajowych, który pozwoli zrealizować sieć dróg szybkiego ruchu, do 6 tysięcy kilometrów dróg ekspresowych i ponad 2 tysięcy kilometrów autostrad. Na 2030 rok te drogi będą do dyspozycji wszystkich Polaków oraz tych, którzy przez Polskę będą przemieszczali się tranzytem czy będą w niej przebywali

Minister infrastruktury podkreślał, że kolejne inwestycje drogowe poprawią nie tylko jakość komunikacji, ale również bezpieczeństwo. Dodał, że założenia Polskiego Ładu są kolejnym uzupełnieniem dotychczasowych planów budowy 100 obwodnic, gruntownej modernizacji kolei czy budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

 

Joanna Orszulak/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.