Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

100 dni zostało do Igrzysk Europejskich. Dziś poznaliśmy ceny biletów na zawody

  • Bartłomiej Ziaja
  • date_range Poniedziałek, 2023.03.13 17:14 ( Edytowany Poniedziałek, 2023.03.13 17:43 )
Najwięcej trzeba będzie zapłacić za wstęp na finały koszykówki 3x3 - tu koszt biletu wyniesie 200 złotych. Za finałowe zmagania w skokach narciarskich i lekkoatletyce zapłacimy odpowiednio 90 i 100 złotych. Na cztery dyscypliny - teqball, padel, muaythai i kickobxing wstęp będzie darmowy.

fot: B. Ziaja

mówi Kazimierz Kwasek, dyrektor pionu biletów w spółce Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 roku

Ceny staraliśmy się dostosować do polskich kibiców, czyli cenowo niższej półki, do 100 złotych.

Kibice już mogą się rejestrować na stronie spółki i czekać na pierwszą pulę biletów. Jak przewiduje prezes spółki Igrzyska Europejskie Kraków - Małopolska 2023 do Krakowa może przyjechać nawet 100 tysięcy kibiców. Ostateczną liczbę kibiców poznamy dopiero w czerwcu, kilka dni przed zawodami.

posłuchaj Marcina Nowaka

W IE może wziąć udział ok. 7 tysięcy sportowców, dla kibiców będzie ok.400 tysięcy miejsc

Wciąż trwają też prace na obiektach sportowych. Trwa remont na stadionie Wisły Kraków, gdzie 21 czerwca odbędzie się ceremonia otwarcia imprezy.  Największe problemy są na torze kajakowym przy ulicy Kolnej w Krakowie - tam wciąż nie ma rozstrzygniętego przetargu na renowację. Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal uspokaja, że nawet jak prace nie dojdą do skutku to i tak zawody się odbędą. 

posłuchaj Krzysztofa Kowala

Nikt nie podpisze się pod pieniędzmi, które będa nieadekwatne do zakresu wykonanych prac.

Wciąż nie wiadomo, czy sportowcy zaprezentują się też na Rynku Głównym w Krakowie, tam miał się odbyć teqball i padel Jest jednak sprzeciw Centrum Zarządzania Dziedzictwem.

Jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia to teqball i padel zostaną najprawdopodobniej przeniesione na krakowskie Błonia.

Prawa do transmisji imprezy będzie mieć TVP.

Autor:
Bartłomiej Ziaja

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię