Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Spór między pełnomocnikami prezydenta Krakowa. Czy Igrzyska Europejskie odbędą się na Rynku Głównym?

  • Bartłomiej Ziaja
  • date_range Poniedziałek, 2023.03.13 18:40 ( Edytowany Poniedziałek, 2023.03.13 18:57 )
Od kilku miesięcy organiztorzy Igrzysk Europejskich zapowiadali, że na Rynku Głównym w Krakowie odbędą się dwie dyscypliny sportu - teqball i padel. W ostatnich dniach pojawiły się w tej sprawie poważne komplikacje, bowiem negatywną opinię w sprawie organizacji zawodów w tym miejscu wydało miejskie Centrum Zarządzenia Dziedzictwem. Jego szefem jest Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta ds. kultury. Głównym powodem miało być umieszczenie trybun na Rynku Głównym, a także ich wysokość.

fot: Pixabay

Taka decyzja mocno komplikuje sprawę - komentuje Janusz Kozioł pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury fizycznej i wiceprezes spółki Igrzyska Europejskie Kraków - Małopolska 2023.


Nie miałbym pretensji gdyby w lipcu zeszłego roku ktoś powiedział: zdecydowanie będziemy robić wszystko przeciw Igrzyskom. Natomiast kiedy  podejmowaliśmy to wyzwanie, że robimy IE, padło pytanie czym chcemy się pochwalić na zewnątrz. Sercem Krakowa jest rynek, Sukiennice i absolutnie taki przekaz może zachęcić ludzi, by do Krakowa zawitali.

Jak dodaje, w przeszłości nie było problemów, aby organizować na Rynku Głównym w Krakowie duże imprezy, w których udział brało kilkadziesiąt tysięcy osób.  

Spór pełnomocników ma rozstrzygnąć prezydent Krakowa, który w najbliższych dniach ma wrócić z urlopu.

Tematy:
Autor:
Bartłomiej Ziaja

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię