Z kolei w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie cały czas lekarze oczekują na wyniki badań pacjenta, który może chorować na Covid-19. Próbki są badane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny. Wcześniej lekarze zdiagnozowali, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zachorowania były bakterie, nie wirusy. Jednak czekają na ostateczne potwierdzenie tych wyników.

 


Uniwersytet Jagielloński zawiesza wymiany studenckie do rejonów zagrożonych koronawirusem

Uniwersytet Jagielloński zawiesza wymiany studenckie i wyjazdy swoich pracowników do rejonów zagrożonych koronawirusem. Taką decyzję podjęło kolegium rektorskie po analizie komunikatów polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Światowej Organizacji Zdrowia. Jak mówi Adrian Ochalik, rzecznik uczelni, od dziś do odwołania zostały zawieszone projekty badawcze, które miały się odbywać m.in. we Włoszech. "W szczególności dotyczy to rejonu Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Piemontu, Emilii-Romanii i Lacjum. sytuacja jednak jest dynamiczna" - zastrzega w rozmowie z Radiem Kraków Adrian Ochalik. 

Uniwersytet zdecydował też o wstrzymaniu wszystkich wyjazdów studentów, doktorantów i pracowników do Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu i Singapuru. 
 

Teresa Gut/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.