Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • co zawiera prywatny pakiet medyczny

  • dla kogo można wykupić prywatną opiekę zdrowotną

Prywatna opieka zdrowotna to szybszy dostęp do lekarza specjalisty - niemal natychmiastowa wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, a także dostęp do specjalistycznych badań, na które w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia czekalibyśmy miesiącami. Pakiet medyczny może mieć bardzo różny kształt oraz zakres. Możemy wykupić go dla siebie, dla swojej rodziny, dla swoich bliskich. Zakres pakietu zależy od wykupionego abonamentu, różni się od siebie także ceną. Jak wybrać optymalny dla nas pakiet medyczny?

Prywatne pakiety medyczne - jak wybrać najlepsze prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla nas i pakiet medyczny dla naszej rodziny?

Wybór prywatnego pakietu medycznego zależy przede wszystkim od dwóch rzeczy: od tego, ile chcemy wydać na prywatną opieką zdrowotną i czego oczekujemy od danego pakietu. Jeśli jesteśmy osobą posiadającą rodzinę i mamy małe dzieci to najważniejsze będzie dla nas to, byśmy w ramach prywatnego pakietu medycznego mieli dostęp do pediatry i lekarzy różnych specjalności tak by móc zapewnić im podstawową i rozszerzoną opiekę medyczną. W tym przypadku będą ważne dla nas także wizyty domowe. Nie bez znaczenia będzie także szybki czas realizacji wizyty. Dodatkowo jako świadomi ludzie będziemy oczekiwali także w ramach pakietów medycznych, że będziemy mieli dostęp do badań specjalistycznych. Jako kobiety np. do regularnego badania piersi (mammografii) oraz do badań cytologicznych. Mężczyźni z kolei będą chcieli badać się w kierunku raka prostaty. Pakiety medyczne w ramach prywatnej służby zdrowia przewidują tego rodzaju badania bezpłatnie w ich zakresie. Dlatego warto przyjrzeć im się bliżej i wybrać pakiet medyczny dokładnie skrojony na naszą miarę. Posiadając pakiet medyczny skrojony do naszych indywidualnych potrzeb możemy być pewni, że opieka medyczna spełni nasze oczekiwania. 

Dostęp do lekarzy specjalistów, dostęp do specjalistycznych badań - co jeszcze zawiera pakiet opieki medycznej i od czego zależy jego cena?

Firmy zajmujące się oferowaniem prywatnej opieki medycznej układają swoje pakiety medyczne w taki sposób, aby dotrzeć do różnej grupy klientów. Klientami prywatnej służby zdrowia są między innymi rodziny z dziećmi, osoby będące singlami czy dopiero planujące posiadanie potomstwa, dlatego zakres badań będzie bardzo różnorodny. W grupie klientów prywatnej opieki zdrowotnej są także osoby cierpiące na konkretne schorzenia oraz choroby przewlekłe. Do nich także kierowane są określone pakiety medyczne.

Wspominaliśmy już wcześniej o świadomości własnego zdrowia i tego, że każda kobieta i każdy mężczyzna powinien w swoim życiu regularnie wykonywać określone badania. Podobnie rzecz ma się z podstawowymi badaniami okresowymi, takimi jak morfologia, poziom cukru we krwi, badanie moczu, badań cholesterolu, hormonów tarczycy i tak dalej. Bardziej specjalistyczne badania są kierowane do osób cierpiących na konkretne choroby przewlekłe takie jak niedoczynność tarczycy, cukrzyca, wysoki cholesterol, zespół jelita drażliwego czy inne choroby wymagające określonego pakietu specjalistycznych badań laboratoryjnych oraz wizyt lekarskich. Dlatego prywatna opieka medyczna oferuje także dedykowane pakiety dla osób z konkretnymi chorobami przewlekłymi. W tym pakiecie znajdują się badania specjalistyczne, a także wizyty u lekarzy specjalistów takich jak endokrynolog, gastroenterolog, okulista, diabetolog, dietetyk, chirurg, ortopeda.

Coraz częściej w pakietach znajdziemy także informację, że za dodatkową opłatą możemy wykupić sobie pakiet rehabilitacyjny u specjalisty w zakresie rehabilitacji. Co ważne w ramach pakietów medycznych dostęp do lekarzy specjalistów jest szybki i realizowany niemal z dnia na dzień. Eliminowane są wszelkie kolejki oczekiwania do gabinetów specjalistów. W ramach wizyt u wymienionych wyżej specjalistów realizowane są badania specjalistyczne takie jak badanie USG, mammografia, cytologia, gastroskopia, kolonoskopia, badanie RTG, badanie dna oka i tak dalej.

Za pakiet medyczny zapłacimy, w zależności od oferty firmy, za konkretny miesiąc w ramach wybranego pakietu bądź za pół roku. Cena zależy od indywidualnego podejścia klienta do firmy. Jednak wskazane sceny są atrakcyjne i warte zapłacenia. Dzięki wykupieniu prywatnych pakietów medycznych nie stoimy w długich kolejkach do lekarzy specjalistów. Mamy nielimitowany dostęp do specjalistycznych badań, za które normalnie musielibyśmy zapłacić czasem kilka razy więcej, a w dodatku nie musimy szukać miejsc, gdzie takie badania i zabiegi ambulatoryjne byłyby zrealizowane. Placówki medyczne współpracujące z firmami oferującymi pakiety często są zlokalizowane w całym kraju.

Pakiety medyczne niwelują dla nas problem szukania lekarza specjalisty oraz miejsca, gdzie wykonamy specjalistyczne badanie medyczne. Jesteśmy kierowani do placówek i miejsc, z którymi firma oferująca nam pakiet medyczny ma podpisaną umowę. Idziemy jedynie pod wskazany adres, aby wykonać stosowne badania. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy dostęp do pełnego zakresu badań medycznych oraz diagnostyki medycznej, a nasze zdrowie jest w naprawdę dobrych rękach.

Pakiety medyczne są dostępne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm chcących wykupić kompleksową opiekę medyczną dla swoich pracowników.