|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

80 tys. osób witało 2018 rw Zakopanem; mężczyzna chciał wtargnąć na scenę – został zatrzymany

80 tys. osób witało 2018 rok na zakopiańskiej Równi Krupowej – oceniła policja. Zatrzymano mężczyznę, który chciał wtargnąć na sylwestrową scenę. W Zakopanem odbywał się „Sylwester Marzeń” z TVP2.

fot:PAP/Grzegorz Momot

Podczas zakopiańskiego Sylwestra wystąpili tacy artyści jak Luis Fonsi z przebojem „Despacito”, Modern Talking, Limahl, Maryla Rodowicz, czy Sławomir z przebojem „Miłość w Zakopanem”.

„W wydzielonym sektorze przy wielkiej sylwestrowej estradzie bawiło się 10 tys. osób, ale wokół zebrało się dodatkowo 70 tys. sylwestrowiczów. Impreza przebiega spokojnie, dotychczas zatrzymaliśmy jedną osobę, która naruszyła nietykalność cielesną ochroniarza” – powiedziała PAP rzeczniczka zakopiańskiej policji Agnieszka Szopińska.

Ochroniarz imprezy odbywającej się na Równi Krupowej chciał sprawdzić identyfikator mężczyzny, który przebywał w strefie zamkniętej, przeznaczonej tylko dla organizatorów imprezy. Mężczyzna odepchnął i uderzył ochroniarza, po czym zaczął uciekać próbując wtargnąć na scenę. Został zatrzymany przez służby porządkowe i przekazany policji. Podejrzany to 35-letni Polak stale mieszkający w Anglii.

„W poniedziałek mężczyzna zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzuty, bo naruszenie nietykalności cielesnej służby porządkowej w trakcie imprezy masowej to przestępstwo za które grozi do dwóch lat pozbawienia wolności” – wyjaśniła Szopińska.

Poza tym incydentem policja nie odnotowała poważniejszych zdarzeń do godziny 1-szej. Sporo osób zdecydowało się na przyjazd na imprezę samochodami, co najpewniej spowoduje paraliż komunikacyjny przy powrotach z imprezy.

Pod Giewontem wystąpili ponadto: Ania Dąbrowska, Krzysztof Cugowski, Margaret, Michał Szpak, Urszula, Rafał Brzozowski, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, Norbi, DJ Gromee, Ania Wyszkoni, zespoły "Wanda i Banda", "Kombi", "Red Lips" i "Bolter" oraz największe gwiazdy disco polo: Zenona Martyniuka i zespół "Bayer Full".

 

PAP/bp

67%
33%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 4

Ja

Środa, 17 stycznia 2018, 20:42

@Mm

Piotrus nie pracuje na zmywaku tylko na budowie tyra burak jeden z okolic Polic juz jwst zpowrotem kretyn jeden

Odpowiedz

zakopiańczyk

Wtorek, 2 stycznia 2018, 08:39

Powinno się zaprosić orkiestrę symfoniczną i wtedy była by impreza na dużym poziomie.

Odpowiedz

Mm

Poniedziałek, 1 stycznia 2018, 15:50

Skoro ludzie chcą się bawić przy disco polo to czemu tego nie promować z publicznych pieniędzy. Najgorsze jest niestety poziom zachowania niektórych uczestników. Przyjedzie taki jeden z drugim ze zmywaka z UK i sądzą, że im wszystko wolno. Podobnie Ci pseudo turyści z morskiego oka. Głupota ludzka nie zna granic.

Odpowiedz

M

Poniedziałek, 1 stycznia 2018, 14:46

Jest to dramat ze w tym kraju za publiczne pieniądze promuje się występy artystyczne na poziomie disco polo.

Odpowiedz