|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Studentom nie podoba się nowa umowa AGH z policją. Okoliczni mieszkańcy są zadowoleni

Policja będzie patrolować miasteczko studenckie AGH w Krakowie i będzie mogła bez informowania władz uczelni - jak to było dotychczas - interweniować na terenie całego miasteczka. Studenci się oburzają, bo wiąże się to na przykład z nakładaniem mandatów za picie alkoholu poza wyznaczonymi do tego miejscami. Szczęśliwi są natomiast mieszkańcy okolicznych osiedli, bo mają nadzieję, że wreszcie zapanuje tam porządek.

Posłuchaj co mówią studenci i okoliczni mieszkańcy

fot: Krk4Ever/wikipedia

- To jest bezsensowne. Nie dzieją się tu niebezpieczne rzeczy. Nie wiem jak to będzie. Jak będą mandaty to nie jestem zadowolony z tego. Miasteczko miało swój urok, tu przychodzili ludzie, odbywały się grille - mówią studenci. "Mieszkańcy będą się czuli bezpieczniej. Jestem za. Nie tylko studenci tam rozrabiają. Tam się zbiera całe towarzystwo z okolicy" - podkreślają jednak okoliczni mieszkańcy.

Do tej pory interwencja mogła się odbyć jedynie na wyraźne wezwanie na przykład rektora uczelni. Jak stwierdza Łukasz Czyż z komendy miejskiej policji - utrudniało to prace, bo za każdym razem funkcjonariusze musieli pytać o zgodę. "Pozwoli nam to zwiększenie bezpieczeństwa, bo w maju na miasteczku przebywa mnóstwo ludzi. Policja będzie mogła karać mandatami, ale kwestia mandatów naprawdę nie jest tu kluczowa" - dodaje Łukasz Czyż. 

Policyjne patrole z większymi niż dotychczas uprawnieniami to efekt nowego porozumienia między władzami uczelni a komendą miejską policji. Oficjalnie spożywanie alkoholu na terenie miasteczka - poza pięcioma zlokalizowanymi tam klubami i ich ogródkami - jest zakazane.

 

 

 

 

(Dominika Baraniec/ko)

70%
30%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 27

miecio

Sobota, 29 kwietnia 2017, 13:00

@.

"Popieram w 100%. Nareszcie skończy się pijaństwo i darcie ryja po nocy." A to nie tak, że ten kto pił na miasteczku będzie pił u siebie w mieszkaniu i zrobi się jeszcze gorzej?

Odpowiedz

alex123

Sobota, 29 kwietnia 2017, 12:55

@Lidka

Chyba głównie przez bezpłatne studia, które zachęcają do studiowania mniej zdolnych.

Odpowiedz

Student

Piątek, 28 kwietnia 2017, 09:05

Hahaha i bardzo dobrze, przyjechali tam studiować czy balować?

Odpowiedz

Z

Piątek, 28 kwietnia 2017, 02:34

Bez sensu.

Odpowiedz

Lidka

Czwartek, 27 kwietnia 2017, 18:24

".....tyle lat i się nie przeprowadził to jego sprawa...."Ty się zastanów człowieku co piszesz.......kiedyś słowo "student" miało swoją wartość, teraz / głównie przez płatne studia/ człowiek często jest zażenowany jak Was słucha i na Was patrzy...

Odpowiedz

Hjop

Czwartek, 27 kwietnia 2017, 11:04

Komentarze są niesamowite , bardzo mnie ciekawi kto jest zadowolonym okolicznym mieszkańcem , miasteczko istnieje nie od wczoraj , i jak komuś przeszkadzało tyle lat i się nie przeprowadził to jego sprawa , nie hałasu na miasteczku, studenci którzy "nie mogą spać w swoim akademiku bo głośno " niestety nie spotkałem jeszcze takiego na AGH, i jak jest to problem nikt nie broni wynająć pokój gdzieś na bierzanowie , koszty podobne . Nie wiadomo czemu nastąpiła ta bezsensowna zmiana porozumienia z policją , ale miasteczko studenckie miało swój jedyny i niepowtarzalny klimat który powinien zostać zatrzymany a nie zniszczony. I apropos bezpieczeństwa , jeżeli jest miejsce w którym praktycznie codziennie odbywa się swego rodzaju"impreza masowa " i jakoś za dużo wypadków nie ma to proszę mi wytłumaczyć o jakie bezpieczeństwo chodzi .

Odpowiedz

ZWZ

Czwartek, 27 kwietnia 2017, 09:41

Studiuje się po to, żeby mieć problemy z alkoholem, narkotykami i normami ogólnospołeczny- mi ??

Odpowiedz

wwm

Czwartek, 27 kwietnia 2017, 09:34

@Mateusz

No to niech spróbują drzeć ryja pod blokiem. To drogo kosztuje.

Odpowiedz

44

Czwartek, 27 kwietnia 2017, 08:22

Bo kiedyś to byli studenci. Teraz to hołota, która idzie na studia nachlać się, narkotyzować i kopulować. Nauka jest mniej ważna i dla tego teraz dyplomem to się można podetrzeć.

Odpowiedz

Czwartek, 27 kwietnia 2017, 07:21

@pawlo

Kulturę? :D

Odpowiedz

Studetka agh

Czwartek, 27 kwietnia 2017, 05:46

@Student

Sorry , studiuje na AGH i jak najbardziej popieram obecną ugodę. Ogarnijcie się, to nie utrudnienie, tylko dorosłe życie.

Odpowiedz

z Krakowa

Środa, 26 kwietnia 2017, 22:27

@Filip

A może te, które studiowały, ale nie mieszkały w akademikach, bo były z Krakowa?

Odpowiedz

Filip

Środa, 26 kwietnia 2017, 22:07

Zapewne piszą to osoby, które nigdy nie studiowały i nie wiedzą co to studenckie życie.

Odpowiedz

tkm

Środa, 26 kwietnia 2017, 20:45

@Mateusz

od kilku lat mam regularne darcie ryja przez ścianę w bloku przez " studentów", kończy się to zawsze następująco : wezwanie Policji i mandaty. Potem kilka tygodni spokoju.

Odpowiedz

Wiesław

Środa, 26 kwietnia 2017, 18:39

Studenci do nauki, robotnicy do fabryk! Wichrzycielom i reakcji mówimy NIE

Odpowiedz

Endriu

Środa, 26 kwietnia 2017, 18:13

A student to poza prawem ma byc ? Studiuje zeby sie bawic czy nauczyc czegos ? Moze niech policja jeszcze zapyta go czy moze dac mu mandat

Odpowiedz

Student

Środa, 26 kwietnia 2017, 17:45

Piszą ludzie którzy nie pamietają jak byli młodzi. Większość to osoby które w wieku 20 paru lat też się dobrze bawiło a zakazywanie im tego i utrudnianie nie było pewnie przez nich mile przyjmowane. Ludzie ogarnijcie się i przypomnijcie sobie swoje młodzieńcze lata.

Odpowiedz

Mateusz

Środa, 26 kwietnia 2017, 17:38

Tak wszyscy są zadowoleni. Moi drodzy nie chcę was martwić ale skończy się to następująco. Wszyscy którzy bawili się na miasteczku pójdą na akademiki i ciekawi mnie jak to będzie w tedy organizowane hmm ? Macie Państwo racje studentowi się nie musi podobać... Niech tylko być czarnowidzem ale skończy się to na pici na państwa podwórkach :) a darcie ryja na miasteczku a pod blokiem to dwie różne rzeczy, nie pozdrawiam.

Odpowiedz

tow. Wiesław

Środa, 26 kwietnia 2017, 16:13

Pisarze do piór, studenci do nauki, pasta do zębów!

Odpowiedz