|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W czasie Światowych Dni Młodzieży zabrał pielgrzymom jedzenie i... chwalił się tym w internecie

Użytkownik jednego z forów internetowych dokładnie opisał i udokumentował, przejęcie 4 ton plecaków pielgrzyma, w których znajdowały się między innymi: jogurty, batony, soki czy napoje energetyczne. Autor sprawę przedstawił na forum internetowym, na którym ludzie wymieniają się doświadczeniami na temat tego, jak zarabiać. Internauta opisał dokładnie w jaki sposób stał się właścicielem żywności.

źródło: screenshot z forum

Jego kolega był kierowcą ciężarówki, która miała dostarczyć żywność do Kampusu Miłosierdzia w Brzegach, jednak została zawrócona ze względów bezpieczeństwa. Dwóch kompanów postanowiło zabrać cały towar do domu, wykorzystując panujące w ten dzień zamieszanie. Swój „łup” dokładnie sfotografowali i zdjęcia opublikowali na forum.

Można na nich zobaczyć między innymi bagażnik samochodu wypchany niebieskimi plecakami pielgrzyma czy szafy i kartony szczelnie wypełnione batonami czy krakersami. Jeden z użytkowników forum napisał co prawda, że według jego wiedzy towar został przekazany do domu dziecka, jednak w materiałach dostępnych w sieci sam autor tego nie potwierdza.

źródło: screenshot z forum

Sprawą zainteresowaliśmy Komitet Ogranizacyjny Światowych Dni Młodzieży. "To kradzież i tak trzeba tę sprawę nazwać. To duże nadużycie. Były to pakiety przeznaczone dla pielgrzymów. Będziemy tę sprawę procedować" - tak o sprawie mówi Ewa Korbut z Komitetu Ogranizacyjnego. Jak dodaje, sprawa ta dotyka wszystkich organizatorów Światowych Dni Młodzieży, ponieważ jest zaprzeczeniem idei tego wydarzenia.

Reporter Radia Kraków rozmawiał na ten temat także z księdzem Bogdanem Kordulą, który obiecał zająć się sprawą po obejrzeniu materiałów. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Jak udało nam się dowiedzieć, sprawa zabranej żywności została skierowana przez Komitet do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrzenego.

Istnieje więc prawdopodobieństwo, że szybki zysk, skończy się długim śledztwem. Wszystko przez to, że ktoś chciał się pochwalić swoim sposobem na szybki zarobek.

 

 

 

 

 

(Grzegorz Krzywak/ko)

67%
33%