Radio Kraków

Wszystkich Świętych 2023

W Krakowie jeszcze dziś można skorzystać z linii cmentarnych

Chodzi o specjalne autobusy i tramwaje oznaczone symbolem znicza, które dojeżdżają w rejon największych nekropolii.

Prawie 29 tysięcy złotych zebrano podczas akcji "Ratujmy Sądeckie Nekropolie”

Blisko 29 tysięcy złotych zebrano w Nowym Sącza w ramach akcji "Ratujmy Sądeckie Nekropolie”. Kwestę zorganizowano już po raz 22. Na Starym Cmentarzu w Nowym Sączu udało się uzbierać ponad 1500 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na kontynuację prac przy nagrobku Aurelii Pisz. Społecznicy od kilku lat prowadzą działania, by odnowić XIX wieczne pomniki.

Na proszowickim cmentarzu zebrano ponad 21 tys. zł na renowację zabytkowych nagrobków

Ponad 21 tys. zł zebrano w kweście na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym w Proszowicach - poinformował w środę późnym wieczorem Komitet Społeczny Odnowy Zabytkowych Grobowców w Proszowicach.

Podczas kwesty na Cmentarzu Rakowickim zebrano ponad 73 tysiące złotych

Ponad 73 tysiące złotych - tyle zebrano podczas kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Spokojny 1 listopada na drogach Krakowa. Policja głównie interweniowała przy drobnych kolizjach

Od rana do wieczora w uroczystość Wszystkich Świętych krakowscy policjanci odnotowali drobne interwencje związane z kolizjami i regulowaniem ruchu w pobliżu cmentarzy - przekazała PAP małopolska policja.

W Kościele katolickim 2 listopada obchodzony jest Dzień Zaduszny

Kościół katolicki wspomina 2 listopada w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu. Przekonanie o istnieniu czyśćca jest jednym z dogmatów wiary, ogłoszonym na soborze w Lyonie w 1274 r. Jak uczy Kościół, jest to miejsce pośmiertnej pokuty.

Dzień Wszystkich Świętych na Cmentarzu Rakowickim

43. kwesta na odbudowę zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Rakowickim

Artyści, politycy, bracia kurkowi i liczni wolontariusze po raz 43. zbierają datki na ratowanie zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Rakowickim. Kwestę organizuje Obywatelski Komitet Ratowania Krakowa.

Kwesta na Starym Cmentarzu w Tarnowie

Cmentarz na Pęksowym Brzysku w Zakopanem

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię