Radio Kraków

Uniwersytet Pedagogiczny

Konflikt na UP - "Chcemy dialogu. Przestańcie straszyć"

  • date_range 2021-11-04
Sytuacja na Uniwersytecie Pedagogicznym nadal nie podoba się wykładowcom oraz studentom uczelni. Dziś wyszli przed gmach główny placówki, by wyrazić swój sprzeciw związany z kolejnymi zwolnieniami nie tylko wykładowców, ale także pracowników administracyjnych uniwersytetu. Zwolnionych zostało 72 pracowników. Liczba ta jednak - według obaw pikietujących - może w każdej chwili wzrosnąć. W trakcie pikiety wyrażali oni solidarność ze zwolnionymi pracownikami, a także postulowali o dialog, przejrzystość zasad i działań rektora.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie rozpoczyna oficjalnie 76. rok akademicki

W Dniu Edukacji Narodowej Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie rozpoczyna oficjalnie 76. rok akademicki. Pierwszy rok studiów I i II stopnia rozpocznie prawie 7,5 tysiąca osób.

Uniwersytet Pedagogiczny rozpoczyna współpracę z Urzędem Wojewódzkim w Krakowie

Władze obu instytucji podpisały dziś list intencyjny o współpracy. Zakłada ona możliwość odbywania praktyk studentów konkretnych kierunków

Dokąd zmierza Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie?

Czy rozgłos w mediach pomógł w rekordowej od lat na tej uczelni rekrutacji na nowy rok akademicki?

Zabytkowy Fort Bronowice ma nowego właściciela

To największa inwestycja w historii tej uczelni i szansa na nowe zagospodarowanie popadającego w ruinę zabytku. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie został nowym właścicielem Fortu Bronowice. Uczelnia kupiła niemal 7-hektarowy teren przy ulicy Rydla za prawie 16 milionów złotych. W przyszłości ma zamiar rozwijać tam swój kampus. Przypomnijmy, że Agencja Mienia Wojskowego przez lata usiłowała sprzedać działki, ale zakupem nie było zainteresowane ani miasto, które miało prawo pierwokupu, ani żaden prywatny inwestor.

UP uważa, że protestujący powielają nieprawdziwe informacje i zawiadamia prokuraturę

  • date_range 2021-05-26
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Przypomnijmy, od kilku tygodni trwają protesty przeciwko zwolnieniom na znanej krakowskiej uczelni. Protestujący uważają, że to sprawa polityczna. Władze uniwersytetu twierdzą, że to pomówienia, które powodują utratę zaufania. Teraz, jak wyjaśnia Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie, śledztwo będzie prowadzić policja.

"Zaproś wykładowcę" – akcja Uniwersytetu Pedagogicznego

  • date_range 2020-11-25
Z myślą o uczniach szkół średnich Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie organizuje akcję „Zaproś wykładowcę”, w ramach której nauczyciele akademiccy prowadzą zajęcia online.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie także odwołuje zajęcia

  • date_range 2020-03-11
Wszystkie zajęcia na Uniwersytecie Pedagogicznym zostają odwołane od dnia 12 marca do 14 kwietnia 2020 roku. Decyzja dotyczy zarówno studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych, pierwszego i drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich, studiów podyplomowych, Szkoły Doktorskiej, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Uniwersytetu Drugiego Wieku, Uniwersytetu Dzieci i Rodziców.

Uniwersytet Pedagogiczny przejął fort Skotniki

  • date_range 2017-10-19
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie przejął od Skarbu Państwa, w drodze darowizny, fort Skotniki. Majątek Uniwersytetu Pedagogicznego zwiększył się tym samym o ok. 2,5 mln zł – poinformował rektor uczelni prof. Kazimierz Karolczak.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię