Radio Kraków

szczepionka na covid

Co dalej z niezaszczepionym personelem w małopolskich szpitalach?

  • date_range 2021-12-27
Według rozporządzenia Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego w sprawie szczepień przeciwko Covid-19 dla lekarzy, to dyrekcja szpitali ma decydować o tym, co zrobić z personelem, który nie zdecyduje się na przyjęcie szczepionki. W Szpitalu Żeromskiego około 90% kadry przejęło już minimum 1. dawkę. Jednak, jak zaznacza dr Jerzy Friedgier, dyrektor Szpitala „te około 10% jest tutaj naprawdę potrzebne.”

Od 1 lutego certyfikat covidowy będzie ważny 9 miesięcy

Od 1 lutego zarówno certyfikat po pełnym zaszczepieniu, jak i certyfikat po szczepieniu przypominającym będzie ważny 9 miesięcy - powiedział w środę rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Kraków: ponad 3,4 tys. dzieci w wieku 5-11 lat zaszczepionych przeciwko COVID-19

Ponad 3,4 tys. dzieci w wieku od 5 do 11 lat zostało już zaszczepionych w Krakowie przeciwko COVID-19. Zapisywane są przede wszystkim te dzieci, które mają zaszczepione starsze rodzeństwo.

Kraków: do szczepień dzieci ustawiły się kolejki

16 grudnia były kolejki w punktach szczepień przeciwko COVID-19 w Krakowie. Od tego dnia zastrzyki podawane są dzieciom w wieku od 5 do 11 lat. Miejsca udostępnione na szczepienia dla dzieci szybko się zapełniły.

Ruszają szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat

Od czwartku ruszają szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Są wykonywane preparatem Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej.

Co trzeba wiedzieć o szczepieniach przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 roku życia

Od jutra można zapisywać dzieci w wieku od 5 do 11 roku życia na szczepienia przeciw COVID-19. Ruszą one w czwartek i do tej pory wszystkie przedszkolaki i uczniowie z tej grupy wiekowej powinni mieć już wystawione e-skierowania. Dzieciom będzie podawana szczepionka Pfizera, ale w mniejszej dawce niż osobom starszym.

Niedzielski: od wtorku będzie można zapisywać na szczepienia dzieci od 5 do 11 lat

Od wtorku będzie można zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci od 5 do 11 lat. Od 16 grudnia będziemy chcieli rozpocząć akcję szczepienia dzieci – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych

Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych. Umożliwia on zaszczepionym, między innymi przeciwko COVID-19, uzyskanie świadczenia pieniężnego w przypadku zaistnienia niepożądanych odczynów bez konieczności odwoływania się do sądu. Projekt został przygotowany przez Prawo i Sprawiedliwość.

Nowe obostrzenia związane ze zwalczaniem epidemii koronawirusa

Od 15 grudnia zmniejszone zostaną limity w kinach, teatrach, barach, restauracjach i kościołach. Będzie mogło być zajęte 30 procent miejsc. Do limitu nie będą wliczane osoby zaszczepione.

Niedzielski: chcemy od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych

Będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych – ogłosił we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię