Radio Kraków

Światowe Dni Młodzieży

Jest porozumienie rządu i Stalexportu. Podczas ŚDM bramki na A4 będą otwierane, jeśli będzie taka konieczność

  • date_range 2016-06-28
- Jeśli będzie konieczność, szlabany na autostradzie A4 w czasie Światowych Dni Młodzieży będą podnoszone - zapowiedział w poniedziałek wiceszef MIB Jerzy Szmit. Minister Andrzej Adamczyk dodał, że budżet państwa nie poniesie z tego tytułu żadnych wydatków. "Jest uzgodnione porozumienie z koncesjonariuszem autostrady A4 spółką Stalexport Autostrada Małopolska S.A., na mocy, którego będą podejmowane działania, które mają rozładować pojawiające się zatory komunikacyjne na punktach poboru opłat" - poinformował Adamczyk.

Czy busy dojadą do centrum Krakowa w czasie Światowych Dni Młodzieży? ZIKiT uspokaja

  • date_range 2016-06-27
Do Światowych Dni Młodzieży pozostał miesiąc, a pasażerowie busów i autobusów, którzy codziennie podróżują do Krakowa zastanawiają się... czy będą mogli dojechać do pracy! Krąży bowiem sporo plotek, że z powodu ograniczeń w ruchu, pojazdy prywatnych przewoźników dotrą jedynie do rogatek miasta. A potem podróżni będą musieli radzić sobie sami...

W poniedziałek w Krakowie ruszyły kolejne remonty ulic przed Światowymi Dniami Młodzieży

  • date_range 2016-06-27
Remontowane są dwie ulice: następny odcinek Alei Trzech Wieszczów i ulica Jasnogórska. Pierwszy z remontów jest mniej uciążliwy dla kierowców, drugi przysparza jednak sporo kłopotów.

Papież Franciszek zapowiedział, że nie wygłosi przemówienia w byłym obozie Auschwitz

  • date_range 2016-06-27
Papież Franciszek zapowiedział, że w czasie swej lipcowej wizyty na terenie nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz nie wygłosi przemówienia. Jak dodał, pragnie uczcić ofiary w milczeniu. Papież mówił o tym w niedzielę podczas konferencji prasowej w samolocie, w drodze powrotnej z Armenii do Rzymu.

ZIKiT zapewnia: na Światowe Dni Młodzieży w mieście nie zabraknie oznakowania

  • date_range 2016-06-22
Nie zabraknie oznakowania na Światowe Dni Młodzieży - zapewnia Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy w Radiu Kraków o unieważnieniu przetargu na przygotowanie oznakowania stref ograniczonego ruchu podczas Światowych Dni Młodzieży. Zgłosiły się dwie firmy: jedna się wycofała, druga dała zbyt drogą ofertę. ZIKiT ogłosił kolejny przetarg. Tym razem napłynęły znacznie lepsze oferty.

Koncerty i spektakle podczas ŚDM dla pielgrzymów w diecezji tarnowskiej

  • date_range 2016-06-22
Zwiedzanie atrakcji turystycznych regionu, koncerty, spektakle, wspólne modlitwy i piesze pielgrzymki do lokalnych sanktuariów – to wydarzenia zaplanowane w diecezji tarnowskiej dla pielgrzymów przybywających na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Wiceszef MSWiA w Krakowie: "jestem przekonany, że na ŚDM będzie bezpiecznie"

  • date_range 2016-06-21
Jestem przekonany, że w trakcie Światowych Dni Młodzieży będzie bezpiecznie - powiedział we wtorek w Krakowie wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, który był tam obecny na ćwiczeniach Państwowej Straży Pożarnej.

Przed ŚDM małopolska policja poszukuje współpracowników władających językami obcymi

  • date_range 2016-06-21
Małopolska policja poszukuje osób biegle władających językami obcymi, które w czasie Światowych Dni Młodzieży będą gotowe współpracować z funkcjonariuszami. Najbardziej potrzebni są tłumacze języków rzadkich, np. węgierskiego, greckiego, japońskiego, ormiańskiego.

W Stanisławie Dolnym powstają meble do papieskiego apartamentu. ZOBACZ ZDJĘCIA

  • date_range 2016-06-21
W firmie stolarskiej Krzysztofa Gaury w Stanisławie Dolnym, w pobliżu znanej z tradycji meblarskich Kalwarii Zebrzydowskiej, powstają meble do apartamentu papieskiego w Domu Miłosierdzia, budowanym na terenie Campusu Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką. "Będą to meble stonowane, raczej skromne w formie, ładne i eleganckie. Nie chcieliśmy przesadzić z ozdobami; wiemy, jakim człowiekiem jest papież Franciszek - nie lubi zbyt dużego przepychu" – mówi PAP Krzysztof Gaura.

Krakowskie hotele będą wypełnione, ale podczas ŚDM nie będzie rewolucyjnego zysku

  • date_range 2016-06-21
Ci, którzy dopiero teraz chcą zarezerwować nocleg w Krakowie na czas Światowych Dni Młodzieży, mogą mieć problem. Większość noclegów na ostatni tydzień lipca jest już zarezerwowana. Pozostały pojedyncze miejsca, za które trzeba zapłacić nawet o 50 proc. więcej niż w pozostałych tygodniach lata. W rozmowie z PAP przedstawiciele branży hotelarskiej oceniają jednak, że Światowe Dni Młodzieży nie przyniosą krakowskim hotelom rewolucyjnego zysku. Liczą jednak, iż ŚDM będą inwestycją długofalową, że pielgrzymi, którzy przyjadą do Krakowa pod koniec lipca zachęcą znajomych do przyjazdu do Polski w przyszłości.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię