Radio Kraków

świadomewybory

Bezpartyjni Samorządowcy: "Wyślijmy podatek PIT w kosmos"

Bezpartyjni Samorządowcy z Krakowa zorganizowali dziś happening przed Urzędem Skarbowym w samym centrum miasta. Manifestacja „Wyślijmy podatek PIT w kosmos” miała pokazać sprzeciw wobec opodatkowania dochodów Polaków. Jak mówi Michał Filipek, kandydat Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmu z okręgu krakowskiego - żadna partia w trakcie wyborów nie przedstawiła satysfakcjonującego programu dotyczącego usunięcia wypełniania deklaracji PIT.

Aleksander Miszalski krytykuje władze województwa za zbyt małą liczbę staży podyplomowych dla młodych lekarzy

Aleksander Miszalski, poseł Koalicji Obywatelskiej i kandydat na posła z okręgu krakowskiego, krytykuje władze województwa małopolskiego za zbyt małą liczbę staży podyplomowych dla młodych lekarzy

Nowa Lewica chce dopłat za dojazdy na rowerze do pracy.

To nie tylko sposób na utrzymanie zdrowia, ale też ekologiczny sposób poruszania się po mieście.

Dagmara Daniec-Cisło: kodeks wyborczy daje możliwość głosowania poza miejscem stałego zamieszkania

Polski system prawny daje nam możliwość głosowania poza miejscem zamieszkania i zameldowania. Głosować w wyborach mogą też Polacy żyjący za granicą. Jak się dopisać do listy, jakie wnioski wypełnić i gdzie się z nimi udać? O tym z Dagmarą Daniec-Cisło, komisarzem wyborczym w Krakowie, rozmawiał nasz reporter Mateusz Bożek.

Piotr Lachowicz: aborcja złem i dostępnym wyborem

Na głosy sądeczan większy wpływ będzie miał światopogląd niż kwestie gospodarcze - uważa Piotr Lachowicz, kandydat Koalicji Obywatelskiej z drugiego miejsca sądeckiej listy tej formacji. Między innymi będzie to stosunek do aborcji. Piotr Lachowicz nie popiera aborcji, ale daje do niej prawo kobietom, które mają inne poglądy. Jeszcze przed wyborami Donald Tusk zapowiadał, że na listach Koalicji Obywatelskiej będzie miejsce tylko dla osób, które popierają dostęp do aborcji na żądanie do 12 tygodnia ciąży.

Mateusz Rosół - KW Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców

Kampania wyborcza w Tarnowie: Zbigniew Ziobro i Piotr Sak

Kontynuację już znanych kierunków wsparcia systemu prawnego i więziennictwa zapowiedział dziś w Tarnowie, w trakcie wspólnej konferencji z ministrem sprawiedliwości Zbigniewm Ziobro - Piotr Sak, parlamentarzysta Zjednoczonej Prawicy, który ponownie będzie się ubiegał o mandat poselski z okręgu tarnowskiego. Jak przekonuje poseł - w wyborach ważne są nie tylko obietnice, ale przede wszystkim to, co zostało już zrealizowane od czasu ostatnich wyborów.

Michał Drewnicki: Agnieszka Holland nienawidzi własnego narodu

Michał Drewnicki, kandydat do Sejmu z okręgu krakowskiego, numer 5 na liście Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o szczyci ONZ i embargu na ukraińskie zboże, filmie "Zielona granica" Agnieszki Holland oraz proponowanych zmianach w prawie spółdzielczym.

Urszula Augustyn: dzisiejsza szkoła potrzebuje uspokojenia

- Jeśli nauczycieli zabraknie, a jak widzimy w tej chwili naprawdę tysiące wakatów w szkołach, to wtedy będzie prawdziwy dramat. Mówimy o 20% podwyżkach dla całej sfery budżetowej, natomiast dla nauczycieli 30% podwyżki. Oni są naprawdę bardzo mocno poszkodowani, a przecież zajmują się naszymi dziećmi — mówiła w porannej rozmowie Radia Kraków posłanka Platformy Obywatelskiej, Urszula Augustyn.

Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił pozew wojewody małopolskiego Łukasza Kmity

Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił pozew wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, który w trybie wyborczym skarżył posła KO Marka Sowę za słowa "zero pomocy, zero wsparcia" dotyczące zapadlisk w Trzebini. Łukasz Kmita zapowiada odwołanie od wyroku i kolejne pozwy.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię