Radio Kraków

spółka Kraków 5020

Prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie "afery premiowej" w spółce Kraków5020

Chodzi o wysokie premie, które zostały wypłacone tuż przed likwidacją spółki. Nastąpiło to na skutek zmian w uchwale rady nadzorczej, dzięki czemu jej członkowie dostali nawet o 30 procent większe wypłaty. Chodzi o kwotę ponad 230 tysięcy złotych.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przedstawił propozycję dalszych losów spółki Kraków5020

Zaproponował jej połączenie z Agencją Rozwoju Miasta Krakowa. Nowa instytucja miejska ma łączyć w sobie kompetencje budowy i operowania nieruchomościami wysokospecjalistycznymi, takimi jak Centrum Kongresowe ICE Kraków, Centrum Muzyki i inne.

Koniec programu Hello Kraków

Program Hello Kraków będzie funkcjonował do listopada tego roku - poinformował 8 września prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Izabela Błaszczyk: biorę pod uwagę każdą ewentualność - łącznie z upadłością Spółki Kraków 5020

Izabela Błaszczyk, Prezes Spółki Kraków 5020 była gościem Wojciecha Jakubowskiego i mówiła między innymi o kosztach spółki, i ewentualnej likwidacji.

Krakowscy radni: likwidacja spółki Kraków 5020 nie doprowadzi do odwołania wydarzeń w Centrum Kongresowym ICE Kraków

Likwidacja spółki Kraków 5020 nie będzie skutkować odwołaniem wydarzeń z Centrum Kongresowego ICE. Umowy wystarczy aneksować - przekonuja miejscy radni. To odpowiedź na słowa prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który tłumaczył, że wszystkie rezerwacje do 2032 roku będą musiały iść do kosza.

Filip Szatanik: nie będzie rozwiązania spółki Kraków 5020

Filip Szatanik - rzecznik prasowy spółki Kraków 5020 rozmawiał z Wojciechem Jakubowskim o tym, czy spółka jest potrzebna.

Aleksandra Rogalińska, Tomasz Pytko oraz Krzysztof Kwarciak o likwidacji Kraków 5020

Aleksandra Rogalińska i Tomasz Pytko z Alternatywy Młodych dla Krakowa oraz Krzysztof Kwarciak - Stowarzyszenie Ulepszamy Kraków - inicjatorzy Uchwały o rozwiązaniu Spółki Kraków 5020 w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim.

Krakowscy radni za likwidacją spółki Kraków 5020

Radni Miasta Krakowa zagłosowali za likwidacją spółki Kraków 5020. Za było 24 radnych, 8 przeciw, 4 wstrzymało się od głosu To jednak pierwsza uchwała, tzw. kierunkowa i jedynie podpowiedź dla prezydenta Jacka Majchrowskiego, który może wysłuchać głosu radnych lub nie. Wieczorem radni postawili kropkę nad "i". Przegłosowali likwidację spółki także "na twardo". Prezydent jest zobowiązany zatem do jej rozwiązania. Jacek Majchrowski stanowczo podkreśla jednak, że głosowanie i tak nic nie zmienia. Mówi, że wniosek o likwidację może złożyć tylko on.

Rafał Komarewicz: Jestem zawiedziony formatem telewizji Hello Kraków. Z takimi środkami powinny być inne efekty

- To trudna decyzja - tak o spółce Kraków 5020 mówił na antenie Radia Kraków przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Rafał Komarewicz. Rada Miasta zajmie się dziś projektem uchwały intencyjnej, w której radni - na wniosek mieszkańców - chcą, żeby prezydent miasta zlikwidował spółkę. "Prezydent dostał już kilka rekomendacji. Jeśli zostaną one wprowadzone w życie, trzeba się zastanowić, czy warto likwidować spółkę" - mówił radny Komarewicz w porannej rozmowie Radia Kraków.

Komisja badająca działalność i finansowanie spółki Kraków 5020 chce jej likwidacji

To jedna z ośmiu rekomendacji, jaką komisja przyjęła po zakończeniu prac i przygotowaniu raportu dotyczącego spółki. Tymczasem już jutro Rada Miasta ma się zająć obywatelską uchwałą o likwidacji Kraków 5020. Z radnymi Michałem Starobratem z Nowoczesnego Krakowa i Michałem Drewnickim z Prawa i sprawiedliwości rozmawiał o tym Jacek Bańka.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię