Radio Kraków

spółka Kraków 5020

Krakowscy radni: likwidacja spółki Kraków 5020 nie doprowadzi do odwołania wydarzeń w Centrum Kongresowym ICE Kraków

Likwidacja spółki Kraków 5020 nie będzie skutkować odwołaniem wydarzeń z Centrum Kongresowego ICE. Umowy wystarczy aneksować - przekonuja miejscy radni. To odpowiedź na słowa prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który tłumaczył, że wszystkie rezerwacje do 2032 roku będą musiały iść do kosza.

Filip Szatanik: nie będzie rozwiązania spółki Kraków 5020

Filip Szatanik - rzecznik prasowy spółki Kraków 5020 rozmawiał z Wojciechem Jakubowskim o tym, czy spółka jest potrzebna.

Aleksandra Rogalińska, Tomasz Pytko oraz Krzysztof Kwarciak o likwidacji Kraków 5020

Aleksandra Rogalińska i Tomasz Pytko z Alternatywy Młodych dla Krakowa oraz Krzysztof Kwarciak - Stowarzyszenie Ulepszamy Kraków - inicjatorzy Uchwały o rozwiązaniu Spółki Kraków 5020 w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim.

Krakowscy radni za likwidacją spółki Kraków 5020

Radni Miasta Krakowa zagłosowali za likwidacją spółki Kraków 5020. Za było 24 radnych, 8 przeciw, 4 wstrzymało się od głosu To jednak pierwsza uchwała, tzw. kierunkowa i jedynie podpowiedź dla prezydenta Jacka Majchrowskiego, który może wysłuchać głosu radnych lub nie. Wieczorem radni postawili kropkę nad "i". Przegłosowali likwidację spółki także "na twardo". Prezydent jest zobowiązany zatem do jej rozwiązania. Jacek Majchrowski stanowczo podkreśla jednak, że głosowanie i tak nic nie zmienia. Mówi, że wniosek o likwidację może złożyć tylko on.

Rafał Komarewicz: Jestem zawiedziony formatem telewizji Hello Kraków. Z takimi środkami powinny być inne efekty

- To trudna decyzja - tak o spółce Kraków 5020 mówił na antenie Radia Kraków przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Rafał Komarewicz. Rada Miasta zajmie się dziś projektem uchwały intencyjnej, w której radni - na wniosek mieszkańców - chcą, żeby prezydent miasta zlikwidował spółkę. "Prezydent dostał już kilka rekomendacji. Jeśli zostaną one wprowadzone w życie, trzeba się zastanowić, czy warto likwidować spółkę" - mówił radny Komarewicz w porannej rozmowie Radia Kraków.

Komisja badająca działalność i finansowanie spółki Kraków 5020 chce jej likwidacji

To jedna z ośmiu rekomendacji, jaką komisja przyjęła po zakończeniu prac i przygotowaniu raportu dotyczącego spółki. Tymczasem już jutro Rada Miasta ma się zająć obywatelską uchwałą o likwidacji Kraków 5020. Z radnymi Michałem Starobratem z Nowoczesnego Krakowa i Michałem Drewnickim z Prawa i sprawiedliwości rozmawiał o tym Jacek Bańka.

Radni przełożyli rozpatrywanie obywatelskiego projektu uchwały ws. likwidacji spółki Kraków 5020

Krakowscy radni zdecydowali w środę o przesunięciu o trzy tygodnie rozpatrywania obywatelskiego projektu uchwały w sprawie likwidacji miejskiej spółki Kraków 5020. Jak argumentowano, dyskusję nad tym dokumentem będzie można podjąć po przedstawieniu raportu przez komisję powołaną do zbadania finansów spółki.

Ruszyło śledztwo ws. przekazania majątku KBF spółce Kraków 5020

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekazania majątku Krakowskiego Biura Festiwalowego spółce Kraków 5020.

Z Maciejem Fijakiem z Akcji Ratunkowej dla Krakowa o Budżecie Obywatelskim i Spółce Kraków 5020

Maciej Fijak – Akcja Ratunkowa dla Krakowa w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o Budżecie Obywatelskim Krakowa oraz wizerunku Spółki Kraków 5020.

Michał Drewnicki: Miejskie telewizje należy połączyć

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Michał Drewnicki z Prawa i Sprawiedliwości był gościem Wojciecha Jakubowskiego. Rozmowa o miejskiej Spółce Kraków 5020, pożarze archiwum miejskiego, sprzedaży Cracovii i referendum w Krakowie, którego nie będzie.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię