Radio Kraków

skoki narciarskie

Polacy liderami Letniego Grand Prix

Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, a trzeci był Jakub Wolny.

Szymon Wantulok i skok do Wisły

Chociaż w ten weekend w Wiśle zostanie zainaugurowane "tylko" Letnie Grand Prix, to ten temat nie mógł przejść obojętnie obok Szymona Wantuloka. Wszak kadra reprezentacji Polski oparta jest na skoczkach z Małopolski.

Sezon zimowy na igielicie?

Sensacyjną zmianę zaproponowali działacze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Inauguracja przyszłego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich ma zostać zorganizowana w Wiśle, ale nie na śniegu, a na igielicie.

Polski Związek Narciarski potwierdził odejście Michala Doleżala

Nieprzedłużenie kontraktu z Michalem Doleżalem, trenerem kadry narodowej skoczków oraz członkami jego sztabu – to najważniejsza decyzja podjęta na wtorkowym posiedzeniu prezydium Polskiego Związku Narciarskiego. Jego następcą ma zostać Austriak Thomas Thurnbichler.

Trener Dolezal odchodzi z reprezentacji Polski

Michal Dolezal ogłosił, że po zakończeniu sezonu nie będzie trenerem polskich skoczków narciarskich. O swojej decyzji poinformował na antenie Eurosportu. "Postanowiłem nie czekać dłużej na decyzję związku, ogłaszam że odchodzę z funkcji trenera reprezentacji" - powiedział.

Piąte miejsce na zakończenie mistrzostw świata w lotach

Polscy skoczkowie narciarscy zajęli piąte miejsce w konkursie drużynowym mistrzostw świata w lotach w norweskim Vikersund. Złoto zdobyli Słoweńcy, srebro Niemcy, a brąz ekipa gospodarzy.

Sukces Norwega i Austriaka. Rozczarowanie Polaka

Kamil Stoch prowadził na półmetku, ale ostatecznie zajął 15. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Oslo. Zwyciężył Norweg Daniel Andre Tande. W zakończonym w niedzielę cyklu Raw Air triumfował trzeci w konkursie Austriak Stefan Kraft.

Polacy poza czołową dziesiątką w Oslo

Kamil Stoch zajął jedenaste miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Zwyciężył Norweg Marius Lindvik.

Niebiesko-żółte Oslo

Organizatorzy zawodów narciarskiego Pucharu Świata w biegach, kombinacji norweskiej i skokach, które w najbliższy weekend odbędą się w Oslo, poprosili publiczność o ubranie się w kolory narodowe Ukrainy, skocznię oświetlą na niebiesko-żółto, a numery startowe zaprojektowano w formie flagi Ukrainy.

Skoczkowie wrócili z Pekinu

Polscy skoczkowie narciarscy, startujący w igrzyskach olimpijskich w Pekinie, wrócili w środę późnym wieczorem do kraju. Dawid Kubacki, który jako jedyny z nich wywalczył medal - brązowy na normalnym obiekcie - przyznał, że "cała drużyna pokazała ducha walki".

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię