Radio Kraków

skoki narciarskie

Konkurs w Planicy przełożony

Indywidualny konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy został przełożony na sobotę rano. Pierwotnie zawody miały odbyć się w piątek o godzinie 15.00. Ich start był czterokrotnie przekładany. Plany pokrzyżowała pogoda.

Nowa trybuna w Zakopanem

Nowa trybuna, która pomieści ponad dwa tysiące kibiców skoków narciarskich zostanie wybudowana przy Średniej Krokwi w Zakopanem. To jedna z kilku inwestycji związanych z modernizacją infrastruktury sportowej w Centralnym Ośrodku Sportu w związku z organizacją Igrzysk Europejskich.

Czterech biało-czerwonych polata w Planicy

Kamil Stoch uzyskał 224 m i zajmując 10. miejsce był najlepszy z Polaków w kwalifikacjach do piątkowego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Planicy. Awans wywalczyli też Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała. Wygrał Słoweniec Anze Lanisek.

Dawid Kubacki najlepszy w Lillehammer

Dawid Kubacki wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Kamil Stoch zajął siódme miejsce.

Komplet biało-czerwonych w konkursie o mistrzostwo świata

Pięciu Polaków awansowało do sobotniego konkursu na normalnej skoczni w Planicy podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Kwalifikacje wygrał Słoweniec Anze Lanisek. Najlepszy z biało-czerwonych był Dawid Kubacki.

Pogoda miesza w Willingen

Na godzinę 14.45 w sobotę przełożono piątkowe kwalifikacje do indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Miały się one rozpocząć o godz. 18.15.

Dobry występ kadry juniorów

Jan Habdas zdobył brązowy medal w skokach narciarskich podczas mistrzostw świata juniorów rozgrywanych w kanadyjskim Whistler. Wygrał Fin Vilho Palosaari, a drugi był Austriak Jonas Schuster.

Polacy awansowali w komplecie

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich Dawid Kubacki uzyskał 128 m i zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu w Zakopanem.

Niemcy bez sprzętu, kwalifikacje przeniesione

Zaplanowane na piątek kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce zostały przełożone na sobotę. Powodem są problemy reprezentacji Niemiec, której sprzęt nie dotarł na czas do Finlandii.

Mocna inauguracja Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki wygrał w Wiśle kwalifikacje do pierwszego w tym sezonie konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W sobotę o punkty powalczy dziewięciu Polaków.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię