Radio Kraków

Remont linii kolejowej E30

Na ulicy Grzegórzeckiej w Krakowie obowiązuje nowa organizacja ruchu

  • date_range 2018-04-22
Nieprzejezdny dotychczas pas w stronę ulicy Dietla został otwarty, zamknięta została natomiast jezdnia w kierunku ronda Grzegórzeckiego. Zmiana jest związana z rozbudową wiaduktu kolejowego przy Hali Targowej. Nowe reguły jazdy po ulicy Grzegórzeckiej wymagają od kierowców pewnej zmiany przyzwyczajeń.

Wraca dawna organizacja ruchu pod wiaduktem na ul. Armii Krajowej

  • date_range 2018-02-27
W najbliższy piątek o godzinie 13 przywrócony zostanie ruch na wszystkich czterech pasach na ul. Armii Krajowej w Krakowie - informują Polskie Linie Kolejowe. Utrudnienia, które trwają tam od przeszło roku, związane są z budową nowego przystanku kolejowego Kraków Bronowice oraz przebudową linii kolejowej Kraków Mydlniki - Kraków Główny Towarowy. Dobra wiadomość jest taka, że PLK nie przewiduje już kolejnych dużych ograniczeń w ruchu na tym odcinku.

Rozpoczynają się prace przy wiadukcie na Miodowej

  • date_range 2018-02-14
Prace przy zabytkowym wiadukcie kolejowym przy Hali Targowej w Krakowie trwają już od dawna. Teraz rozpoczynają się prace przy zabytkowym obiekcie na ulicy Miodowej. Wszystko w ramach modernizacji trasy kolejowej E30.

Od 3 lutego ul. Łokietka znów otwarta dla pieszych

  • date_range 2018-02-02
Wykonawca prac przy wiadukcie kolejowym zakończył kolejny etap prac. Udało się zrobić cztery dni przed planowanym terminem. Ulica nadal jest zamknięta dla samochodów.

Nocami ruch wahadłowy pod wiaduktem na ul. Prądnickiej. Kolejny etap prac potrwa trzy tygodnie

  • date_range 2018-01-22
Od 22 stycznia przez trzy tygodnie w godzinach od 21:00 do 5:00 rano pod wiaduktem będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Samochody będą poruszały się skrajnym pasem w stronę alei Słowackiego, a za kierowanie ruchem będą odpowiedzialni pracownicy wykonawcy.

Kolejny etap prac na wiadukcie kolejowym na ul. Prądnickiej

  • date_range 2018-01-04
Na ul. Prądnickiej, w nocy z niedzieli na poniedziałek zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Rozpoczyna się następny etap prac przebudowy wiaduktu na linii kolejowej E30, w sąsiedztwie stacji Kraków Główny Towarowy. Zmiany na szczęście nie wpłyną na ruch samochodowy i pieszy.

Można już jechać bez utrudnień pod wiaduktem na ulicy Wrocławskiej

  • date_range 2017-11-14
Kierowcy stojący codziennie w długich korkach na północy Krakowa mogą nareszcie odetchnąć z ulgą. Od środy jedziemy już bez przeszkód pod wiaduktem na ulicy Wrocławskiej. Od początku września była tam zmieniona organizacja ruchu - przejazd pod wiaduktem był zwężony. Kolejarze remontowali tam przejazd przy stacji Kraków -Łobzów.

Marszałek Małopolski zarzuca PKP, że nie myślą o pasażerach. Przewoźnik odpowiada

  • date_range 2017-10-17
Jesteśmy ofiarą własnego sukcesu - mówi członek zarządu PKP PLK Włodzimierz Żmuda, odpierając zarzuty Jacka Krupy. Marszałek Małopolski ostro skrytykował na antenie Radia Kraków brak koordynacji w remontach i inwestycjach prowadzonych przez PKP, który paraliżuje komunikację, a nie przynosi efektów w oczekiwanym czasie.

Kraków: do długiej listy ulic z utrudnieniami dołącza ul. Kopernika

  • date_range 2017-10-01
W poniedziałek 2 października nastąpi od dawna zapowiadane zamknięcie ulicy Kopernika w Krakowie. Nie będzie przejazdu pod wiaduktem kolejowym, na odcinku bliżej Rynku. Powodem jest oczywiście wielka przebudowa torów kolejowych w Krakowie.

Interwencja Radia Kraków: na krakowskich budowach praca wre?

  • date_range 2017-09-08
Krakowskie inwestycje drogowe i kolejowe mogłyby być wykonane szybciej - gdyby robotnicy wydajniej pracowali! Tak uważają słuchacze Radia Kraków, którzy przekonują, że rano i po południu próżno szukać ekip budowlanych na przykład przy modernizacji linii kolejowej Kraków-Katowice lub przy budowie estakady obok powstającego centrum handlowego na alei Bora-Komorowskiego.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię