Radio Kraków

recenzje filmowe

Urszula Wolak poleca: „Królowe zbrodni”

  • date_range 2019-09-09
Kiedy ich mężowie zostali złapani na gorącym uczynku, one wkroczyły do akcji, wchodząc w buty gangsterów. Krążąc po ulicach Nowego Jorku sieją strach, odważnie naciskają na spust i udowadniają, że kobietom do twarzy z bronią. W wiodącej obsadzie „Królowych zbrodni” znalazły się Melissa McCarthy, Tiffany Haddish i Elisabeth Moss.

Urszula Wolak poleca: „Ból i blask”

  • date_range 2019-09-02
Długo hiszpański twórca Pedro Almodóvar kazał nam czekać na film potwierdzający, że wciąż jest reżyserem najwyższej klasy.

Urszula Wolak poleca: „Tajemnice Joan”

  • date_range 2019-07-01
Nie jest to wyłącznie opowieść o zawiłościach zagranicznej polityki, ale przede wszystkim trzymająca w napięciu szpiegowska historia z wątkiem romantycznym w tle...

O filmie "Green book"

  • date_range 2019-02-15
„Green Book” w reżyserii Petera Farrelly'ego jest filmem idealnie skrojonym pod oscarowe statuetki. W "Kinowyprawach" Urszula Wolak rozmawia o nim z Magdą Walo, filmoznawczynią z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Urszula Wolak poleca: „Green Book”

  • date_range 2019-02-18
„Green Book” w reżyserii Petera Farrelly'ego jest filmem idealnie skrojonym pod oscarowe statuetki. Stworzenie pełnokrwistych i kolorowych postaci, jak uroczego Włocha – kochającego męża i ojca, ale także zawadiaki, największego, jak sam o sobie mówi, „kiciarza” (człowieka, który nigdy kłamie, ale potrafi wcisnąć innym to czego tak naprawdę nie potrzebują) o gołębim sercu oraz kreowanego na kontrze czarnoskórego wirtuoza fortepianu – sztywnego, lepiej sytuowanego, reprezentanta amerykańskiej elity intelektualnej, który w dobie segregacji rasowej nie może być po prostu sobą – to niewątpliwie najmocniejsza strona „Green Book”.

Kinowe nowości 2019

  • date_range 2019-01-25
Gościem w audycji "Kinowyprawy" była Marynia Gierat z Kina pod Baranami.

Urszula Wolak poleca: „Dom, który zbudował Jack”

  • date_range 2019-01-28
Jeśli lubicie filmy o seryjnych mordercach, „Dom, który zbudował Jack” jest właśnie dla was. Tytułowy bohater dołącza do galerii postaci, takich jak: Kuby Rozpruwacz, Dexter czy Hannibal Lecter. Poznajemy kilkanaście lat z życia Jacka – piekielnie inteligentnego psychopaty. Z jednej strony perfekcjonisty, z drugiej mężczyzny pełnego sprzeczności; słabości i natręctw. Jak przystało na seryjnych morderców portretowanych w kinie, Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji, muzyki poważnej i wycieczek na łono natury. Dlatego mordowanie staje się dla niego formą tworzeniem dzieł sztuki.

O 19. Festiwalu Filmu Niemego w Kinie Pod Baranami

  • date_range 2018-12-07
W Kinowyprawach Radia Kraków gościem Uli Wolak była Marynia Gierat, szefowa Kina Pod Baranami, która opowiedziała o trwającym w Krakowie 19. Festiwalu Filmu Niemego.

Urszula Wolak poleca: „Żółta łódź podwodna”

  • date_range 2018-11-19
Obraz zebrał doskonałe recenzje – i jako kamień milowym w historii animacji – udowodnił, ze kolorowe, pełne metraże nie muszą być zaadresowane wyłącznie dla dzieci. Przekonajcie się o tym na własne oczy.

"Planeta singli" - jedna z najlepszych polskich komedii romantycznych

  • date_range 2018-11-09
w „Kinowyprawach” Radia Kraków gościem Uli Wolak była Joanna Łuniewicz; filmoznawczyni UJ i edukatorka filmowa w kinie Agrafka, która opowie o warstwie ideologicznej „Planety singli 1” uznanej powszechnie za jedną z najlepszych polskich komedii romantycznych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię