|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W prezencie od Filharmonii Krakowskiej na majowy weekend

Dzień przed rozpoczęciem weekendu majowego, w piątek 30 kwietnia 2021 roku o godz. 19.30, Filharmonia Krakowska zaprasza nieodpłatnie na koncert online zespołu kameralnego instrumentów dętych.

Oktet blaszany fot.archiwum artystów

W programie między innymi tematy muzyczne z filmów  oraz przeboje grupy The Beatles.

Projekt przygotował znany już krakowskiej publiczności kwartet waltorniowy Cracow Horn Quartet, w składzie Paweł Dziewoński, Adam Kozłowski, Marek Gumiela i Artur Tyński, który  połączył siły z trzema puzonistami – Tomaszem Stolarczykiem, Andrzejem Tkaczykiem i Teodorem Grodeckim oraz tubistą Jarosławem Jastrzębskim. Cześć utworów, jakie zaprezentowane zostaną podczas koncertu, powstały już wcześniej – w opracowaniu na cztery waltornie, część natomiast zaaranżowana została specjalnie na potrzeby tego nagrania na osiem instrumentów dętych blaszanych. Wśród popularnych tematów, jakie wypełnią program koncertu, znalazły się   piosenki zespołu The Beatels – Let it be, Yesterday czy Hey Jude oraz słynne tango Por una cabeza z filmu Zapach kobiety w opracowaniu na kwartet waltorniowy autorstwa Adama Kozłowskiego. Muzycy wykonają ponadto suitę West Side Story w opracowaniu Tomasza Stolarczyka, zawierająca najbardziej znane tematy z musicalu, a także James Bond Suita for Brass, zawierająca tematy z filmów o słynnym brytyjskim agencie, takich jak Żyje się tylko dwa razy,  Żyj i pozwól umrzeć, Pozdrowienia z Rosji czy Goldfinger. Na zakończenie koncertu przygotowana została wiązanka tematów filmowych, m.in.  z Piratów z Karaibów, Odysei kosmicznej (czyli temat z poematu symfonicznego Richarda Straussa Tako rzecze Zaratustra) i  Poszukiwaczy zaginionej arki.

Wieczór pełen muzycznych atrakcji jest prezentem Filharmonii Krakowskiej dla jej wiernych melomanów. Dostęp do koncertu na filharmonicznym kanale youtube będzie nieodpłatny, link znajdować się będzie na stronie internetowej Filharmonii oraz na facebooku instytucji.

0%
0%