13 stycznia o 19.00 w Hevre odbędzie się już piąta debata z cyklu UrbanTalk #wyznaczamykierunki Miasta. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości zaprosiła do dyskusji: Rafała Marek z Krakowskiej Izby Turystyki, Tomasza Darosa, Przewodniczącego Komisji Turystyki, Elżbietę Kantor, Dyrektor Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa oraz Katarzynę Wysocką, Dyrektor Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa.

Eksperci będą debatować nad pozycją Krakowa jako marki turystycznej. Goście zastanowią się nad tym, czy pandemia zmieniła oblicze Krakowa jako miasta atrakcyjnego dla biznesu oraz czy dalszy rozwój Krakowa w tym kierunku to właściwa dla niego droga.

Prowadzący spotkanie, aktywistka Izabela Chyłek, Radna Edyta Kruk oraz Wicekanclerz WSZiB dr Borys Makary, będą pytać o możliwości rozwoju turystyki bez konfliktu z mieszkańcami obszarów atrakcyjnych turystycznie m.in. Kazimierza czy Podgórza.

Debata będzie transmitowana na Facebooku i Youtubie Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID19 Mieszkańcy mogą włączyć się w debatę poprzez zadawanie pytań online.

 

O Urban Talk

UrbanTalk. Inicjatywa realizowana przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie to cykl wydarzeń poświęconych ekologii i życiu w mieście. Celem spotkań jest zaangażowanie lokalnej społeczności w debatę o kierunku rozwoju Krakowa i jego wpływie na codzienne życie mieszkańców. UrbanTalk to panele dyskusyjne, webinary, filmy oraz spotkania edukacyjne z mieszkańcami miasta.

 

W inicjatywę włączyły się także krakowskie szkoły, firmy i instytucje, którym bliska jest zielona idea. Wydarzeniom partnerują m.in. Miasto Kraków, Zarząd Zieleni Miejskiej, HEVRE, Krakowski Alarm Smogowy, Radio Kraków czy Dziennik Polski.

 Zapisy poprzednich wydarzeń, jak i harmonogram kolejnych spotkań są dostępne na www.wszib.edu.pl/urbantalk.

 

O organizatorze

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie jako uczelnia niepubliczna funkcjonuje na rynku już 26 lat. W ramach swojej działalności prowadzi zajęcia zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym na następujących kierunkach: informatyka, finanse i rachunkowość, zarządzanie. Kształci na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich i podyplomowych. Więcej informacji znajduje się na: www.wszib.edu.pl.