Od 4 czerwca ponownie zapraszamy do naszych oddziałów Fabryka Emalia Oskara Schindlera oraz Ulica Pomorska z zachowanymi do dziś celami dawnego aresztu gestapo. Na wystawie Kraków – czas okupacji 1939–1945 poznasz tragedię wojny w wymiarze indywidualnym i zbiorowym, a także codzienność okupowanego Krakowa, utrwaloną w zwykłych przedmiotach, fotografiach, gazetach, dokumentach osobistych i urzędowych.
Krakowianie wobec terroru 1939-1945-1956 to opowieść o złożonej historii naszego miasta, która przygotuje zwiedzającego do wizyty w celach, gdzie torturowano
i mordowano Polaków walczących o wolną i niepodległą ojczyznę.

 
Pamiętaj o maseczkach na twarzy, zachowaj dystans od innych zwiedzających i koniecznie zapoznaj się z nowym regulaminem zwiedzania:
Fabryka Schindlera: https://bit.ly/FabrykaEmalia
Ulica Pomorska: https://bit.ly/UlicaPomorska

Odkryj Kraków na nowo!

Bądźcie z nami na bieżąco! Śledźcie naszą stronę internetową i media społecznościowe, gdzie będziemy informować o otwarciach kolejnych oddziałów i o innych akcjach w Muzeum Krakowa.
Informujemy, że od 2 czerwca udostępniamy zwiedzającym wystawę stałą Miasto pod kopcem Kraka w Muzeum Podgórza.


Muzealna akcja Odkryj Krakówwpisuje się w miejską kampanię Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków, ogłoszoną przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Do zobaczenia!

Wesprzyj Muzeum Krakowa
W połowie marca znaleźliśmy się wszyscy w niespotykanej sytuacji i w związku z tym, tak jak większość podmiotów, Muzeum Krakowa ponosi poważne materialne straty. Przychody ze zwiedzania naszych oddziałów stanowiły znaczną część dochodów Muzeum i pozwalały nam zawsze pracować dla Was na najwyższym poziomie. Od kilkunastu dni kolejno udostępniamy nasze oddziały, jednak odbudowa poziomu frekwencji i przychodów sprzed epidemii zajmie bardzo dużo czasu.
W ostatnich miesiącach niemal całe życie społeczne przeniosło się do świata wirtualnego i dlatego od początku ogłoszenia stanu epidemicznego zespół Muzeum Krakowa pracuje intensywnie nad stałym dostarczaniem ciekawych treści online – m.in. wystaw, audycji czy działań edukacyjnych.
Jeśli podoba Wam się to, co robimy, wesprzyjcie naszą działalność. Pozwoli nam to kontynuować zarówno bieżącą działalność, jak i przygotować wystawy i wydarzenia na „czas po”: www.muzeumkrakowa.pl/wesprzyj-nas

Liczymy na Was!