W związku z dużym zainteresowaniem "Dzikimi Łabędziami" Teatr Groteska dodał do repertuaru spektakl w sobotę 28.03 g. 11:30. Bilety do kupienia przez stronę: www.groteska.pl

           „Dzikie Łabędzie"  jest jednym z najbardziej znanych utworów Hansa Christiana  Andersena.  Ta poetycka, nasycona elementami grozy baśń,  to historia braci królewiczów i ich siostry Elizy, skrzywdzonych przez złą macochę.
Dziewczyna zostaje oszpecona, a  jedenastu braci zamienionych w dzikie łabędzie. Dzięki  poświęceniu  siostry bracia odzyskają ludzką postać. Ale by ich uratować, bohaterka musi przejść
wiele trudnych  prób, wyrzec się wszystkiego co ma, narazić  na śmieszność, znosić ludzkie szyderstwa i zawiść,  a nawet otrzeć się o śmierć.

 

                  „Dzikie Łabędzie"  to baśń o wytrwałości, o nieustępliwym dążeniu do szlachetnego celu i o ostatecznym zwycięstwie nad złem. W historii Elizy gotowej zrobić wszystko dla uratowania braci, można się doszukać  analogii do dziejów Kaja i Gerdy, ale  ta  opowieść Andersena  jest chwilami bardziej mroczna od „Królowej Śniegu”.

 

W przedstawieniu „Dzikie Łabędzie"  prastare  elementy i motywy baśniowe zostają pokazane we współczesnej scenicznej formie zawierającej  ciekawe rozwiązania inscenizacyjne, oparte na animacji.

Atutami przedstawienia  są  muzyka i piosenki,  pełne ekspresji układy choreograficzne  oraz   malarska scenografia  i zaprojektowane w groteskowych formach kostiumy.

 

premiera: 15 lutego 2020
spektakl dla dzieci od 7 lat