Radio Kraków

prawnik radzi

Urlop macierzyński, rodzicielski, tacierzyński, wychowawczy

  • date_range 2019-06-14
Urlop macierzyński, rodzicielski, tacierzyński, wychowawczy - czasem można się zagubić, co i komu przysługuje. Zatem porządkujemy. Z radcą prawnym Robertem Kucharskim rozmawia Marzena Florkowska.

Świadczenia rodzinne

  • date_range 2019-06-14
Kilka słów o świadczeniach rodzinnych. Okazuje się, że dodatkowe dni wolne w pracy przysługują nam nie tylko na opiekę nad chorym dzieckiem, ale także chorym członkiem rodziny, jak również na opiekę nad zdrowym dzieckiem. Z radcą prawnym Robertem Kucharskim rozmawia Marzena Florkowska.

Mamy chronione w pracy

  • date_range 2019-06-14
Czy można zwolnić z pracy kobietę w ciąży, a ta, która wraca po urlopie macierzyńskim, czy ma zagwarantowane zatrudnienie? Z radcą prawnym Robertem Kucharskim rozmawia Marzena Florkowska.

Nadawanie imion dzieciom - na co możemy sobie pozwolić?

  • date_range 2018-08-08
W tej odsłonie programu "Z prawem na ty" porozmawiamy o nadawaniu imion dzieciom. Statystycznie najwięcej dzieci rodzi w lipcu, a także we wrześniu. To zatem ostatni dzwonek, aby zarejestrować urodzone w lipcu dziecko lub wybrać imię dla tego, które przyjdzie na świat we wrześniu. O tym, czy każde imię można nadać, z radcą prawnym Dorotą Stangreciak-Karpierz rozmawia Marzena Florkowska.

Prawne kłopoty ślubne

  • date_range 2018-04-06
Jak załatwiać formalności ślubne, gdy mieszkamy np. za granicą lub jesteśmy różnych wyznań, z radcą prawnym Katarzyną Morawską rozmawia Marzena Florkowska

Ważne informacje odnośnie ochrony danych osobowych

  • date_range 2018-04-06
W tym odcinku programu "Z prawem na Ty" będzie o ochronie danych osobowych i nowych przepisach, które już niebawem wchodzą w życie. Z radcą prawnym Karolem Kuligiem rozmawia Marzena Florkowska.

Planowane zmiany w prawie pracy

  • date_range 2018-04-06
Po świętach trudno wrócić do pracy, choć może niektórzy robią to właśnie z radością. My dla ułatwienia proponujemy garść informacji o planowanych zmianach w prawie pracy. Z radcą prawnym Karolem Kuligiem rozmawia Marzena Florkowska.

Ostatki: gdy przed zabawą karnawałową coś pójdzie nie tak

  • date_range 2018-02-07
Udała nam się zabawa? Gratulujemy. Co jednak zrobić, gdy coś poszło nie tak, a co najważniejsze, jak zapobiec podobnej wpadce przed balem karnawałowym. Takie oto praktyczne pytania stawiają sobie radca prawny Tamara Laprus-Bałuka i Marzena Florkowska. Posłuchaj:

Przysposobienie pasierba

  • date_range 2018-01-24
W Radiu Kraków w poradniku prawnym dalszy ciąg pytań dotyczących adopcji, m.in. przysposobienia pasierba czy pasierbicy. Z radcą prawnym Kingą Gawor rozmawia Marzena Florkowska.

Ochrona prywatności osób znanych po ich śmierci

  • date_range 2017-11-30
Czy  osoby znane, wybitne, także tzw. celebryci, są po śmierci w jakiś sposób chronieni? Czy w imię tzw. prawdy historycznej można upublicznić wszystkie, nawet niewygodne fakty? O tym właśnie  z radcą prawnym Zbigniewem Pinkalskim rozmawia Marzena Florkowska.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię