|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W wakacyjne soboty wyruszamy na poszukiwania skarbów

Gdzie można przeżyć niezapomniane przygody? Jakie miejsca warto odwiedzić podczas wakacyjnych wypadów? Jak zaplanować rodzinną wycieczkę z dala od tłumów turystów? W wakacje wyruszamy w podróż po Małopolsce! Naszymi przewodnikami są dziennikarze Radia Kraków: Magda Zbylut-Wiśniewska, Maja Dutkiewicz, Teresa Gut, Maciek Skowronek i Marek Mędela, a ich odkrycia poznacie słuchając audycji Skarby Małopolski w nowej, wakacyjnej formule – w każdą sobotę od 10.00 do 13.00.

Co tydzień odwiedzamy inne miejsce. Szukamy nieodkrytych dotąd zakątków, próbujemy lokalnych specjałów, prezentujemy atrakcje turystyczne i podpowiadamy jak ciekawie spędzić czas. A przede wszystkim rozmawiamy z gośćmi w plenerowym studiu Radia Kraków.

Kolejnym przystankiem na trasie Skarbów Małopolski był Olkusz.

 

Skarby Małopolski - posłuchaj archiwalnych audycji!

Na początek pojechaliśmy pod Tatry - do Kościeliska. To jeden z najpiękniejszych podgórskich obszarów w Polsce. Malownicze krajobrazy, górskie szlaki, unikatowa kultura góralska, bogata oferta wypoczynkowa i turystyczna – czy potrzeba czegoś więcej, aby wakacyjny wypoczynek był udany?
W sobotę 4 lipca pytaliśmy o to gości, którzy odwiedzili studio Radia Kraków znajdujące się przed Domem Ludowym w Kościelisku. Mówiliśmy też o tym, jak bezpiecznie i rodzinnie spędzać czas na górskich szlakach.

Radio Kraków w Kościelisku

W kolejną sobotę wspólnie z gośćmi opowiadaliśmy o atrakcjach Zawoi, odwiedziliśmy też zabytkowe zabudowania skansenu w Zubrzycy Górnej, aby poznać historię, kulturę i architekturę Orawy. Przyrządziliśmy pstrąga na sto sposobów i spróbowaliśmy lokalnych przysmaków – serków owczych i żentycy. Miłośnikom dwóch kółek podpowiedzieliśmy, gdzie wybrać się na wycieczkę rowerową i pokazaliśmy, na czym polega kolarstwo grawitacyjne.

Radio Kraków w Zawoi


 

Miniprzewodnik po Olkuszu

Miniprzewodnik po Pleśnej

Miniprzewodnik po Kościelisku

Miniprzewodnik po Zawoi

Miniprzewodnik po Szczawnivy

 

 

Słuchaj wakacyjnych Skarbów Małopolski w każdą sobotę od 10.00 do 13.00 na antenie Radia Kraków!

Partnerzy

79%
21%