Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Skarby Małopolski w Jordanowie!

W wakacyjnej trasie Radia Kraków czas na południe i Jordanów położony w Kotlinie Rabczańskiej. Warto tu zboczyć po drodze w Tatry i najlepiej - zostać na dłużej.

W programie Skarby Małopolski atrakcje od Sasa do Lasa. Spacerując z zasłużonym dla regionu Stanisławem Bednarzem, prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Jordanowskiej poszukamy nie tylko zabytków, ale przede wszystkim klimatu miasta. Na ten, jak wiadomo, składają się osobowości jego mieszkańców i sympatyków. Dzięki badaczowi zjawisk paranormalnych Robertowi Leśniakiewiczowi ruszymy na spotkanie z ufo. A kiedy już wrócimy do spraw przyziemnych - zajrzymy do Galerii "Stara Chałupa" Renaty i Stanisława Starców, gdzie można podziwiać obrazy malowane na szkle oraz rzeźby w kamieniu, drewnie i korzeniu.


Po godzinie 11.00 wspólnie z Państwem rozpoczniemy przygotowania do obiadu. Region zobowiązuje! W gościnnych progach Karczmy u Lipy pod okiem szefa kuchni ugotujemy kwaśnicę na wędzonym żeberku. Z kolei Związek Podhalan, oddział w Jordanowie zaprosi nas na deser. W menu "jordanowskie murzynki" i moskole na słodko.


Ale życie nie powinno być tylko smaczne - warto znaleźć jeszcze trochę czasu na ruch. Sprawdzimy, jakie motywacje mają najmłodsi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Delta trenujący lekkoatletykę. Ugościmy także druhów OSP w Jordanowie, którzy w zawodach sprawnościowych na czas nie mają sobie równych.


W trzeciej godzinie rozejrzymy się po Jordanowie i okolicach pod muzycznym kątem. Odwiedzimy obsypany nagrodami chór Bel Canto. Przy okazji porozmawiamy o... zabytkowych polichromiach! Potem poszerzymy widnokrąg i sprawdzimy, kto wychował się w Sidzinie, Mszanie czy Rabce, a teraz pisze piosenki, gra i śpiewa - tak jak Justyna Biedrawa. Ta śpiewająca delikatnym głosem o bezkompromisowych sprawach wokalistka, także pojawi się w Skarbach Małopolski.

Adres

Autor:
Magdalena Zbylut-Wiśniewska

Opracowanie:
Wioleta Rapacz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię