Koncert krakowskiego składu jest częścią wakacyjnego cyklu „Letnia scena Radia Kraków”. Będzie przedsmakiem festiwalu Gadafest - wyjątkowego wydarzenia muzycznego, którego początki sięgają 2012 roku. Pierwsza edycja inicjatywy odbyła się w Rabce-Zdroju, kolejne w Michowie. W tym roku festiwal przenosi się do Książa Wielkiego i ulokowany będzie w niezwykłym miejscu - na otoczonym zielenię renesansowy zamku. Rozległy teren jest przyjazny spotkaniom ze znajomymi, spędzaniu czasu z rodziną oraz, co najważniejsze, oddawaniu się muzycznym doznaniom. 

Jak mówią organizatorzy wydarzenia: Gadafest to czas wysoko stężonego relaksu okraszonego wyjątkową selekcją dźwięków. Na tegorocznym festiwalu nie zabraknie muzyki pełnej energii i tańca, będzie też element metafizycznej zadumy i dźwiękowej improwizacji.

Koncert zespołu Gadabit to doskonały sposób na poczucie festiwalowego klimatu w miejskim anturażu, na nieco ponad dwa tygodnie przed startem programu w Książu Wielkim. OFF Radio Kraków i Radio Kraków zapraszają zatem na swój zielony dziedziniec, który ugości wszystkich spragnionych zatopienia się w dźwiękach klasycznego hip-hopu z elementami bluesa, muzyki etnicznej czy jazzu. Charakterystyczny głos i rymy Inda, nieszablonowe, mocno zapadające w ucho produkcje K-ouiego, lekkość eksperymentowania i współpraca z wyjątkowymi muzykami to coś, co zdecydowanie wyróżnia Gadabit na polskiej scenie.

 

Koncert będzie transmitowany na antenie Radia Kraków i OFF Radia Kraków. Poprowadzi go Paulina Bisztyga.

Bezpłatne wejściówki będą dostępne od poniedziałku (5 lipca) w recepcji Radia Kraków. 

Informacje o festiwalu: www.gadafest.wixsite.com/gadafest

 

Zespół Gadabit wystąpi w składzie:

Ind - wokal

K-oui - produkcja, sampler

Quban - freestyle, conga 

Justyn Małodobry - bas

Adam Stępniowski - perkusja

Kuba Płużek - piano„Letnia scena Radia Kraków” to cykl dziewięciu niezwykłych muzycznych wydarzeń. W lipcu i sierpniu, na radiowym dziedzińcu wystąpią m.in. Robert Kasprzycki, ZAGI, Michał Kowalonek i Kapela Hanki Wójciak. Nie zabraknie także koncertów zaprzyjaźnionego z Radiem festiwalu Etno/Kraków oraz ambientowej niedzieli OFF Radia Kraków. Koncerty poprowadzą, doskonale Państwu znani z naszej anteny dziennikarze: Agnieszka Barańska, Paulina Bisztyga, Basia Stępniak – Wilk oraz Rafał Zbrzeski.

 

 

LETNIA SCENA RADIA KRAKÓW – PROGRAM

 

4 lipca

 Antoni Krupa– 45 lat na antenie Radia Kraków

 

11 lipca

Koncert OFF Radia Kraków: Gadabit w ramach festiwalu Gadafest

 

18 lipca

Robert Kasprzycki

 

25 lipca

Koncert OFF Radia Kraków: Ambientowa niedziela - Dtekk, Eta Hox, Pruski

 

1 sierpnia

Michał Kowalonek

 

8 sierpnia

ZAGI

 

15 sierpnia

Wernyhora - koncert w ramach Festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2021

 

22 sierpnia

T/Aboret - koncert w ramach Festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2021

 

29 sierpnia

Kapela Hanki Wójciak

 

  

PARTNERZY:
  off_logo.jpg (73 KB)     gadafest_2019.jpg (29 KB)     rozstaje.jpg (48 KB)