Jarek Śmietana dla społeczności skupionej wokół Radia Kraków jest postacią szczególną, ale też samo Radio w jego sercu zajmowało miejsce wyjątkowe. Jak sam wspominał podczas Jubileuszu 70-lecia Radia Kraków, to właśnie tutaj zrealizował swoją pierwszą profesjonalną sesję nagraniową, a od tamtej pory bywał wielokrotnie gościem radiowych audycji, koncertował w Radiu Kraków ze swoimi projektami, gościł na scenie Studia S-5 podczas koncertów zaprzyjaźnionych artystów, a w studiach nagraniowych Radia Kraków - najpierw przy ul. Szlak, a później w Studiu S-4 obecnej siedziby Radia Kraków - regularnie nagrywał materiały na swoje płyty.
Postać Jarka Śmietany wspominaliśmy na antenie Radia Kraków. Godzinna audycja na żywo, prowadzona przez Rafała Zbrzeskiego, rozpoczęła się tuż po godz. 12.05. Na antenie oddaliśmy głos krakowskim muzykom – przyjaciołom Jarka Śmietany oraz osobom związanym ze środowiskiem jazzowym i życiem kulturalnym Krakowa. Przede wszystkim nie zabrakło jednak Jego muzyki.
Zwieńczeniem tego niezwykłego dnia będzie koncert „Jarek Śmietana In Memoriam” organizowany na radiowym dziedzińcu przez Fundację My Polish Heart w ramach 28. Summer Jazz Festival Kraków. Więcej informacji o koncercie: https://www.summerjazz.pl/events/in-memory-of-jarek-smietana-10th-anniversary-of-death/.
- A
- A
- A
Jarek Śmietana patronem Studia S4 Radia Kraków
W 10. rocznicę śmierci Jarka Śmietany Radio Kraków w sposób szczególny upamiętniło tego najwybitniejszego polskiego gitarzystę jazzowego, kompozytora i aranżera, przez kilkadziesiąt lat związanego także z naszą rozgłośnią. Studio nagraniowe S4 otrzymało Jego imię. Uroczystość - z udziałem najbliższych i przyjaciół Artysty - odbyła się 2 września w samo południe. Towarzyszyła jej specjalna, realizowana na żywo audycja, prowadzona przez Rafała Zbrzeskiego.
crop_free
1
/ 25
Autor:
Radio Kraków
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
12:16
Pies znaleziony w lesie pod Szczucinem ma się coraz lepiej. Leśnicy szukają jego właściciela
-
11:28
Nic tylko spacerować i obserwować przyrodę. Łąki Nowohuckie mają wreszcie nowy pomost widokowy
-
11:28
Uczniowie w Nowym Sączu uczą sie pilotować drony. Pilotażowy projekt MON. ZDJĘCIA
-
10:57
100 mln zł na infrastrukturę dla dwóch kółek w Krakowie. Znikną rowerowe białe plamy?
-
10:51
Sądeccy Strzelcy szkolą się w lataniu dronami
-
10:35
Drony nad Tuchowem zaniepokoiły mieszkańców. Władze miasta wyjaśniają
-
09:36
139 podejść do egzaminu na prawo jazdy i wreszcie sukces! Niezwykła historia kursanta z Tarnowa
-
09:19
W Chrzanowie ma powstać wielopoziomowy parking z funkcją schronu
-
09:17
STAROŚĆ JAK JĄ WIDZI PSYCHOLOGIA. STARZEJĄCY SIĘ CZŁOWIEK I SPOŁECZEŃSTWO
-
09:05
Jak Chrzanów, to wiadomo, że chrzan, a jak chrzan, to Chrzanek. Miasto zaprezentowało swoją maskotkę
-
09:03
Reklama (wątpliwa) polskiej ekstraklasy!
-
08:52
UJ pisze… ale to nie UJ. Uwaga na cyfrowych oszustów
-
08:15
Urszula Rusecka (PiS) o programie "Polska Zbrojna": Kredyt, który będzie pętlą na szyi Polski
-
08:01
Znowu lawinowa dwójka w Tatrach. Może spaść kilkadziesiąt centymetrów śniegu
-
07:46
Śmiertelne pułapki w lasach pod Tarnowem. Policja tropi kłusowników
-
07:21
W Mszanie Dolnej przybędzie elektronicznych strażników
-
06:55
To może uratować życie pasażerów. Nowość w krakowskich tramwajach
-
06:29
Chłodny wtorek w Małopolsce, nocą więcej chmur i ślisko w górach
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze