Jarek Śmietana dla społeczności skupionej wokół Radia Kraków jest postacią szczególną, ale też samo Radio w jego sercu zajmowało miejsce wyjątkowe. Jak sam wspominał podczas Jubileuszu 70-lecia Radia Kraków, to właśnie tutaj zrealizował swoją pierwszą profesjonalną sesję nagraniową, a od tamtej pory bywał wielokrotnie gościem radiowych audycji, koncertował w Radiu Kraków ze swoimi projektami, gościł na scenie Studia S-5 podczas koncertów zaprzyjaźnionych artystów, a w studiach nagraniowych Radia Kraków - najpierw przy ul. Szlak, a później w Studiu S-4 obecnej siedziby Radia Kraków - regularnie nagrywał materiały na swoje płyty.  

Postać Jarka Śmietany wspominaliśmy na antenie Radia Kraków. Godzinna audycja na żywo, prowadzona przez Rafała Zbrzeskiego, rozpoczęła się tuż po godz. 12.05. Na antenie oddaliśmy głos krakowskim muzykom – przyjaciołom Jarka Śmietany oraz osobom związanym ze środowiskiem jazzowym i życiem kulturalnym Krakowa. Przede wszystkim nie zabrakło jednak Jego muzyki.

Zwieńczeniem tego niezwykłego dnia będzie koncert „Jarek Śmietana In Memoriam” organizowany na radiowym dziedzińcu przez Fundację My Polish Heart w ramach 28. Summer Jazz Festival Kraków. Więcej informacji o koncercie: https://www.summerjazz.pl/events/in-memory-of-jarek-smietana-10th-anniversary-of-death/.