Na krążku „Widzialne | Niewidzialne” znalazło się 12 kompozycji, które powstały we współpracy z Mateuszem Pospieszalskim. Artyści jednak, mimo nowej odsłony, nie dają zapomnieć słuchaczom o tym, skąd pochodzą i nie tracą Góralskiego Ducha. To, czego oczywiście nie mogło zabraknąć na tej płycie, to przejmujące i poetyckie teksty napisane przez Bartłomieja Kudasika oraz Sebastiana Karpiela-Bułeckę.

„Widzialne | Niewidzialne” to metafizyczna podróż przez czasy i ludzkie losy, to opowieść o przenikaniu się przeszłości z teraźniejszością, świata materialnego z duchowym. Uniwersalne historie i wartości, które dotyczą każdego z nas - miłość, radość, wiara, przemijanie… Tak jak muzyka, którą tworzy zespół z Sebastianem Karpielem-Bułecką na czele, miesza w sobie tradycję i nowoczesność, ale w gruncie rzeczy porusza te same struny, co muzyka grana na Podhalu od stuleci.

– Ten świat pędzi. Pędzimy i my. Czasem tracimy z oczu to, co najważniejsze. Tymi piosenkami chcemy powiedzieć - zatrzymajmy się na chwilę, spróbujmy dostrzec to, co nienamacalne. Pod warstwą świata materialnego tętni ten duchowy. Można go doświadczyć w przyrodzie, czyimś uśmiechu, w sobie, czy w muzyce... Mam nadzieję, że także tej, którą dla Was stworzyliśmy na albumie „Widzialne | Niewidzialne”. – mówi Sebastian Karpiel-Bułecka.

Do tej pory album promowały single - „Widzialnie i niewidzialne” oraz przebój „Chwila”, który można usłyszeć w wielu ogólnopolskich i lokalnych stacjach radiowych. Teraz z okazji premiery płyty w sieci pojawił się utwór zatytułowany „Wielkie oczy”, w którym razem z Sebastianem Karpielem-Bułecką śpiewa NOSOWSKA.

Teledysk do singla „Wielkie oczy” to historia inspirowana kinem noir, komiksami i filmem „Sin City”. Sebastian Karpiel-Bułecka wciela się w rolę detektywa Bullocka walczącego ze strachem, który opanował miasto.– Zdecydowałem się osadzić historię walki ze Strachem w czarno-białym, nie do końca określonym, komiksowym świecie. Tym zabiegiem chciałem uwypuklić i przerysować wewnętrzną walkę, i nadać Strachowi bardziej namacalną postać czarnego charakteru, który stara się opanować całe miasto i zatruć nasze myśli.
Inspiracją dla tego pomysłu były komiksy, filmy noir i kultowe już Sin City. Ujęcia w czerni i bieli, i elementy graficzne wzmacniają wrażenie przeniesienia historii w ramki komiksu,co pozwala nam jeszcze bardziej przerysować walkę, którą detektyw musi stoczyć “z tym co wielkie ma oczy”. – mówi Michał Chabelski, reżyser klipu do utworu „Wielkie Oczy”.

Płytę w wersji CD zaprojektował Maciej Cecotka, a szata graficzna została wzbogacona przez wyjątkowe fotografie Zofii Rydet - wybitnej fotografki, która od lat 50-tych w skupiała swoją uwagę na ludziach pochodzących z różnych regionów Polski, w tym z Podhala. Artystka na swoich zdjęciach pokazywała przemijający obraz polskiej wsi, a jej prace charakteryzuje szczerość i naturalność.Lista utworów:

1. Wielkie oczy
2. Widzialnie i niewidzialne
3. Zmęczeni muzykanci
4. Chwila
5. Szczęście
6. Idę dalej
7. Hej idem w las
8. Biały obłok
9. Wołosi
10. Było minęło
11. Oczka zmruż
12. Bóg dał, Bóg wziął
13. Chwila - radio edit