Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Młodzi muzycy z Małopolski na start!

  • Muzyka
  • date_range Sobota, 2014.09.20 08:53 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:43 )
Ruszył nabór do 6. edycji konkursu Radia Kraków MEGAFON .

Qferau zwycięzcą piątej edycji konkursu dla młodych zespołów z Małopolski

megafon 1

100 godzin w studiu nagrań Radia Kraków, trasa koncertowa i tłoczenie płyty demo. Oto nagrody, które czekają na najlepszy zespół 6. edycji konkursu MEGAFON Radia Kraków. Poszukiwani są awangardowi rockowi buntownicy, jazzowi nihiliści, wyrafinowani instrumentaliści i liryczni wokaliści, słowem - utalentowani i ambitni przedstawiciele wszelakich muzycznych kręgów stylistycznych. Zgłoszenia zawierające opis zespołu i dwie mp 3 przesyłać można na adres [email protected].

Pierwsze prezentacje konkursowe na antenie Radia Kraków ruszą początkiem października - młoda i bardzo młoda małopolska muzyka grana będzie w każdy wtorek po godz. 19.00 w programie Agnieszki Barańskiej MEGAFON. Zespoły oceniać będzie jury pod przewodnictwem Piotra Metza, Szefa Redakcji Muzycznej Radia Kraków.

Do tej pory zaprezentowały się:

Uwaga na jeże - zespół z Tarnowa i grupa przyjaciół szanujących swoje gusta muzyczne  i profesjonalne podchodzących do muzyki. Jeże lubują się w rocku, big-bicie i bluesie. Niewykluczone, że w poszukiwaniu inspiracji siegnęły też do płytotek swoich rodziców. Zespół szykuje debiutancką płytę, którą przyniesie na własnych kolcach już tej jesieni.

ŻMIJ  to zespół inspirujący się baśniami, mitem i tajemnicą. Grupa sama o sobie pisze tak: " Każdy koncert jest dla nas szamańskim rytuałem, opowieścią przy ognisku. Cytujemy stare ludowe pieśni ale równie często sięgamy po teksty romantyków, a także tworzymy własne. Bliskie nam są klimaty zespołów Dead can Dance czy Clannad".

 

W poprzednich edycjach konkursu MEGAFON zaprezentowała się ponad setka młodych małopolskich zespołów. Zwycięzcy spędzili 100 godzin w profesjonalnym studiu nagrań, nagrali demo i ruszyli w tournee po małopolskich klubach. Teraz kolejna szansa dla wszystkich – dla tych, którzy swoich sił spróbują po raz pierwszy, jak również dla zespołów, którym zabrakło szczęścia w poprzednich edycjach konkursu.

 

Wcześniejsz edycje:

V edycja Megafonu

IV edycja Megafonu

III edycja Megafonu

II edycja Megafonu

I edycja Megafonu

 


Pliki

download
.doc (36 KB)
Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię