“Blask” to dojrzały debiut. Nie mogło być inaczej, skoro duet Anieli tworzą muzycy, których piosenki od lat śpiewa cała Polska. Joanna Prykowska to niezwykły głos Firebirds – zespołu popularnego jeszcze w latach 90., m.in. za sprawą piosenki „Harry”, która zyskała ponadczasowy wymiar. Paweł Krawczyk z kolei napisał muzykę na wszystkie płyty Heya w XXI wieku. Jako Anieli otwierają nowy rozdział swoich muzycznych życiorysów.

“Blask” to 10 atmosferycznych piosenek z bardzo osobistymi, kobiecymi tekstami Aśki. Głos Asi zdobią, brzmiące jak z najlepszych albumów Eurythmics czy Maanamu – kompozycje Pawła, który odpowiedzialny jest także za produkcję. Za miks i mastering odpowiada Marcin Gajko.

W piosenkach duetu Anieli słychać tęsknotę za szczerymi relacjami międzyludzkimi, miłością prawdziwą i „lepszymi czasami”. To niekiedy poetyckie, czasem proste, życiowe historie – zawsze ujmujące i szczere. Płytę promują single: „Jaśniejąca” – opowieść o przyjaźni z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej; „Niemiłość” – traktująca o samotności w złotej klatce; „Przesilenie” – letni hymn o niezależności; oraz love story o zabarwieniu noir – „Nie ruszaj się”.„Nie ruszaj się” jest czwartym singlem, który promuje album. To energetyczny i rytmiczny utwór, do którego powstał klimatyczny klip, przenoszący nas w lata 80.. To kolejna odsłona poszukiwań miłości, tęsknoty za prawdziwym uczuciem, lęk i przesycenie samotnością. Każdą z naszych piosenek łączy jeden i ten sam bohater. Zagubiony, stęskniony, ale też pełen nadziei. Wierzący, że gdzieś obok jeszcze nieodnaleziony, jeszcze nienaruszony kawałek brakującej układanki, jest i czeka, by zostać odkrytym. – dodaje zespół Anieli.

Zdjęcia do sesji okładkowej “Blasku” wykonał Piotr Porębski, a za graficzną stronę odpowiada Macio Moretti.


Lista utworów:

1. Nie ruszaj się
2. Niemiłość
3. Mów do mnie mów
4. Jaśniejąca
5. Poświt
6. Pełnia
7. Czego nam brak
8. Przesilenie
9. Blask
10. Brzask