Radio Kraków

Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin

Mistrzostwa zakończone, czas na podsumowania. ROZMOWA

Mistrzostwa świata w karate kyokushin w Krakowie zakończone sukcesem sportowym i organizacyjnym. Biało-czerwoni zdobyli 32 medale, w tym 5 złotych. Cztery z nich przypadły zawodnikom reprezentującym Kraków.

Polak Kamil Mastaj Mistrzem Świata (18+, -90 kg)

Kolejne złote medale Polaków w Tauron Arenie

Na zakończenie mistrzostw kolejne medale Polaków. W Krakowie w sobotę zakończyły się mistrzostwa świata w Karate Kyokushin. W sobotę po złoto w kumite do 65 kg sięgnęła krakowianka Anna Świątkowska i w kategorii do 90 kg Kamil Mastaj z Jasła. Wcześniej srebrny medal w wadze do 55 kg wywalczyła Martyna Kubik z Wieliczki.

Krakowianka mistrzynią świata ROZMOWA

  • date_range 2021-11-19
Reprezentacja Polski świetnie rozpoczęła mistrzostwa świata w karate kyokushin. Pierwszego dnia zawodów biało-czerwoni wywalczyli aż 24 medale, w tym trzy z najcenniejszego kruszcu. W klasyfikacji drużynowej plasujemy się na drugim miejscu, tuż za Ukrainą.

Kraków będzie w ten weekend stolicą światowego karate kyokushin

W piątek i sobotę w Tauron Arenie Kraków o tytuły mistrzów świata walczyć będzie blisko 700 karateków z ponad 30 krajów.

Mistrzostwa Świata Kyokushin w Krakowie

Nigdy w historii karate kyokushin zawody tej rangi nie odbywały się w Polsce, a nawet w Europie. Była to głównie domena Japonii. W tym roku pierwszy raz w historii, w sercu Europy, w królewskim mieście Krakowie. Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Małopolski Okręgowy Związek Karate, który w tym zakresie działa z upoważnienia i w porozumieniu z Polskim Związkiem Karate oraz Światową Federacją Kyokushin. Naszym gościem był prezes MOZK i Sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan) - Sekretarz MOZK, Dyrektor Organizacyjny MŚ Karate Kyokushin – Kraków 2021.

MŚ w karate kyokushin już od piątku. POSŁUCHAJ

Pierwszy raz w historii mistrzostwa świata w tej odmianie karate rozgrywane będą w Europie. Najlepszych karateków gościć będzie Tauron Arena Kraków.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię