Radio Kraków

Menopauza

Tabletki na menopauzę

Gościem programu programu Przed hejnałem jest prof. Dominik Rachoń - kierownik zakładu endokrynologii klinicznej i doświadczalnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy.

Osteoporoza - podstępny złodziej kości

  • date_range 2021-05-29
Dotyka kobiety w wieku pomenopauzalnym i seniorów. Może być także skutkiem zażywania niektórych leków. Jeśli chcemy zachować zdrowe, mocne kości, to konieczna jest dobra dieta, ale i ruch fizyczny. Sery, orzechy i nasiona roślin strączkowych powinny często gościć na naszych stołach, a spacery - zwłaszcza nordic walking - są polecane także w wieku senioralnym. O profilaktyce, diagnozowaniu i leczeniu osteoporozyrozmawiają dr Jolanta Osieleniec, lekarz reumatolog ze Szpitala Specjalistycznego im. Jóżefa Dietla w Krakowie z Klinika Reumatologii i Immunologii i Marzena Florkowska

Jak złagodzić objawy menopauzy?

  • date_range 2016-08-29
Menopauza - to jeden z trudniejszych okresów w życiu kobiety - wraz ze zmianą funkcjonowania organizmu przychodzą zmiany w życiu osobistym. Koniec pracy zawodowej, opuszczanie domu rodzinnego przez dzieci.

Przed Hejnałem: czy menopauza i andropauza stanowią zagrożenie dla zdrowia?

  • date_range 2014-10-15
W sobotę 18 października przypada Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy. Przeciętna Polka przechodzi menopauzę około 50. roku życia, ale jej organizm już po 35. urodzinach przygotowuje się do nadchodzących zmian. Bo wchodzenie w okres przekwitania nie jest nagłe, a rozłożone na kilka lat. Choć najbardziej męczą nas widoczne lub odczuwalne objawy menopauzy, to największym zagrożeniem w tym okresie są choroby serca oraz naczyń.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię