Radio Kraków

Małopolska Zachodnia

Wadowice: W niedzielę mieszkańcy zdecydują, czy odwołać władze

  • date_range 2013-10-25
W referendum mieszkańcy ocenią rządzącą od 19 lat miastem burmistrz Ewę Filipiak oraz wszystkich radnych. Ostatnie tygodnie jednak to przede wszystkim walka na plakaty, ulotki i oskarżnia.

Zwierzęta z oświęcimskiego schroniska proszą o pomoc

  • date_range 2013-10-23
Potrzebne są pieniądze, koce, środki czystości. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Oświęcimiu apeluje o pomoc.

Oświęcim: policja szuka zaginionego mężczyzny RYSOPIS

  • date_range 2013-10-23
Adam Szałaśny ma 46 i jest mieszkańcem Oświęcimia. 20 czerwca 2012 około godziny 15.00 wyszedł z domu z zamiarem podjęcia pracy i do tej pory nie powrócił. Nie poinformował rodziny o miejscu lub charakterze pracy, którą zamierzał podjąć.

Sukces olkuskiego pomysłu. Mniej aut na ulicach miasta

  • date_range 2013-10-22
Około 300 kierowców dziennie korzysta z darmowej komunikacji miejskiej w Olkuszu. To oznacza, że na ulicach jest o 300 samochodów mniej. Takie są pierwsze wyliczenia po wprowadzeniu w powiecie olkuskim darmowej komunikacji, dla osób, które zostawią auto w garażu lub na parkingu.

Część obwodnicy Chrzanowa nie dla ciężarówek

  • date_range 2013-10-18
Nowa obwodnica Chrzanowa to jedna z największych i najdroższych inwestycji w zachodniej Małopolsce. Droga za 88 milionów złotych połączyła podzielone linią kolejową na dwie części miasto. Mieszkańcy zwracają jednak uwagę, że ma ona sporą wadę. Przejazd przez całą obwodnicę nie jest możliwy dla samochodów ciężarowych.

Oświęcim: Koziołek Matołek za Elfa. ZDJĘCIA

  • date_range 2013-10-17
Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego powędrowała do Marcina Pałasza za "Sposób na Elfa". Elf to przygarnięty przez autora ze schroniska pies o wielkich uszach i równie wielkim sercu. Jurorzy wyróżnili książkę za humor i niezwykłe przedstawienie miłości człowieka i zwierzaka.

Olkusz: napadł na 87-latka. Jest tymczasowy areszt

  • date_range 2013-10-17
13 października w Bukownie doszło do napaści na starszego mężczyznę. 39-latek wtargnął na podwórko poszkodowanego i pobił go żądając wydania pieniędzy. Mężczyzna został szybko zatrzymany, teraz trafił do aresztu.

Tragedia w Libiążu: jest zarzut zabójstwa dla brata ofiary

  • date_range 2013-10-13
Zarzut zabójstwa postawiła prokuratura 29-latkowi z Libiąża, który zadał śmiertelny cios nożem swojemu bratu. Mężczyzna przyznał się do winy.

Promuje Oświęcim w czerwonym, elektrycznym busie

  • date_range 2013-10-09
Pan Janusz z Oświęcimia przez kilka lat był bezrobotnym. Postanowił jednak coś zmienić. Sięgnął po unijną dotację i teraz zarabia na turystach odwiedzających Oświęcim.

Muzeum Auschwitz odzyska wypożyczony eksponat

  • date_range 2013-10-02
Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie zwróci Polsce wypożyczony kilka lat temu drewniany barak z Muzeum Auschwitz. Tym samym kończy się kilkuletni spór o eksponat. Barak za kilka miesięcy powinien być już w Polsce.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię