Radio Kraków

Łukasz Kmita

Łukasz Kmita po kolejnym przegranym głosowaniu: "Gdybym to ja byl zdrajcą, wstydziłbym się wyjść po chleb"

- Najważniejsze jest kontynuowanie dobrej passy PiS w Małopolsce. Nikt jej nie przerwie. A jeżeli tak się stanie, będą srogie konsekwencje. Przecież to zdrada! Na miejscu kogoś takiego wstyd byłoby mi wyjść po chleb - mówi Łukasz Kmita, poseł PiS i kandydat tej partii na marszałka Małopolski. W środę ponownie przegrał w głosowaniu - nie zdobył poparcia wszystkich radnych PiS. - Skoro oni chcą kwestionować decyzje Jarosława Kaczyńskiego, to prędzej, czy później poniosą odpowiedzialność - dodał Kmita, gość porannej rozmowy Jacka Bańki.

Sejmik znowu nie wybrał Łukasza Kmity na marszałka Małopolski. "To zdrada ideałów Prawa i Sprawiedliwości"

Małopolska nadal bez marszałka! Łukasz Kmita przegrywa kolejne głosowanie w Sejmiku województwa. Posła Prawa i Sprawiedliwości po raz drugi nie poparło w całości nawet własne ugrupowanie. Kmita uzyskał siedemnaście głosów za a PiS ma dwadzieścia jeden szabel w Sejmiku. Przeciwko było dziewiętnastu radnych, dwa głosy były nieważne. Sam kandydat opuścił Sejmik jeszcze przed samym głosowaniem.

Łukasz Kmita: Jest rekomendacja prezesa Kaczyńskiego, żebym objął funkcję marszałka

- Nie możemy sobie pozwolić na to, by utracić władzę w Małopolsce. Nic się nie zmieniło, jest rekomendacja bym objął funkcję marszałka wójewództwa - mówił na antenie Radia Kraków poseł PiS Łukasz Kmita. Jego kandydatura na marszałka Małopolski została odrzucona w pierwszym głosowaniu, choć w 39-osobowym sejmiku PiS ma większość - 21 mandatów. Za kandydaturą Kmity zagłosowało jedynie 13 radnych. Media informowały, że to efekt konfliktu frakcji skupionych wokół Ryszarda Terleckiego i Beaty Szydło. Po głosowaniu szefem małopolskich struktur PiS przestał być Andrzej Adamczyk. Nowym został Łukasz Kmita. "Czasem pojawiają się różnice zdań. Moim celem jest zachowanie jedności i współpracy, ręka jest wyciągnięta do zgody" - zapewniał poseł Kmita w porannej rozmowie Radia Kraków.

Łukasz Kmita nowym szefem małopolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości

Decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego nowym przewodniczącym zarządu wojewódzkiego partii w Małopolsce został poseł Łukasz Kmita – przekazał w środę wieczorem rzecznik PiS Rafał Bochenek. Kmita zastąpił na tym stanowisku posła Andrzeja Adamczyka.

Nieoficjalnie: nowym kandydatem na marszałka Małopolski będzie... Łukasz Kmita

Podobno do trzech razy sztuka, a w tym przypadku być może tylko do dwóch. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Kraków, kandydatem na marszałka Małopolski będzie nadal Łukasz Kmita. W poniedziałek nie został wybrany, pomimo że był jedynym zgłoszonym kandydatem rekomendowanym przez Prawo i Sprawiedliwość.

Małopolski sejmik wciąż bez marszałka. Łukasz Kmita przepadł w głosowaniu

Nowym marszałkiem województwa małopolskiego nie został Łukasz Kmita delegowany przez Prawo i Sprawiedliwość, które w nowym sejmiku ma większość.

Kandydat PiS w Krakowie wierzy II turę. "Wielu powie, że gość jest z PiS, ale potrafi się oderwać od myślenia partyjnego"

- Wierzę, że będę w II turze wyborów prezydenckich, mierząc się z Łukaszem Gibałą - mówił na antenie Radia Kraków kandydujący na prezydenta Krakowa, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Łukasz Kmita przyznał też, że dopiero po pierwszej turze będzie się zastanawiał co w razie, gdy do drugiej tury nie wejdzie.

Łukasz Kmita: Kraków nie jest ani PO, ani PSL, ani PiS, ani Łukasza Gibały. Kraków jest wspólny

- Nie chciałbym, żeby samorząd był polityczny. Chciałbym, żeby był mieszkańców - przekonywał na antenie Radia Kraków Łukasz Kmita, poseł PiS, kandydat tej partii na prezydenta Krakowa. Przed Świętami Wielkanocnymi kandydaci w wyborach na prezydenta Krakowa: poseł Koalicji Obywatelskiej Aleksander Miszalski i Stanisław Mazur podpisali porozumienie o współpracy programowej. Jak tłumaczyli, chcą utrudnić przejęcie miasta przez kandydata populistycznego, czyli Łukasza Gibałę i w pełni sterowanego przez władze PiS, czyli Łukasza Kmitę. "Samorząd nie jest ani Platformy, ani PSL, ani Łukasza Gibały. Jest nasz wspólny" - mówił poseł Kmita w porannej rozmowie Radia Kraków.

Łukasz Kmita: „Stop patodeweloperce”

Stop patodeweloperce mówi poseł Łukasz Kmita, kandydat na prezydenta Krakowa. Jednocześnie odnosi się do zamrożenia przez rząd projektu wcześniejszego ministra Waldemara Budy. Poseł Łukasz Kmita zaznacza, że program Prawa i Sprawiedliwości miał uregulować działania deweloperów na korzyść mieszkańców.

Łukasz Kmita: po wygranych wyborach chcemy w Krakowie co roku otwierać jedno centrum kultury

5 domów kultury na 5 lat kadencji proponuje kandydat na prezydenta Krakowa, Łukasz Kmita. Stworzone z myślą o potrzebach młodszych, jak i starszych, miałyby pomagać w integracji mieszkańców, namawiać do aktywności fizycznej i promować lokalnych artystów.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię