Radio Kraków

likwidowane szkoły

Co dalej z wiejskimi szkołami w Błoniu, Łękawce i Jodłówce - Wałkach?

  • date_range 2015-12-07
Zdaniem wójta Gminy Tarnów jedynym ratunkiem dla tych szkół jest przekształcenie w placówki niepubliczne np. prowadzone przez stowarzyszenia. Grzegorz Kozioł przekonywał w rozmowie z Radiem Kraków, że gmina ma wiele przykładów na to, że po takiej zmianie szkoły czy przedszkola odżywały. Na razie, nie potrafi jednak też jednoznacznie wskazać, kto miałby uratować przed zamknięciem szkoły w Błoniu, Łękawce i Jodłówce - Wałkach.

Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze z nowym dyrektorem

  • date_range 2015-06-16
Propozycję prowadzenia szkoły przyjął dotychczasowy wicedyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Zbylitowskiej Górze - Arkadiusz Dębosz. Przekształcenie tej szkoły w niepubliczną przez kilka miesięcy budziło wiele emocji, o czym informowaliśmy na antenie Radia Kraków. Zmiany statusu szkoły to efekt propozycji wójta gminy Tarnów i głosowania radnych. Starania rodziców i nauczycieli, aby szkoła została publiczną, zakończyły się fiaskiem.

Kolejne szkoły podzielą los placówki z podkrakowskich Iwanowic?

  • date_range 2015-02-11
Gmina Tarnów postąpi tak jak podkrakowskie Iwanowice i odda szkoły w prywatne ręce? Według wójta, Grzegorza Kozioła, za takim rozwiązaniem przemawiają oszczędności i niż demograficzny, ale ostateczną decyzję podejmie w środę rada gminy.

Dzieci z Ukrainy uratują szkołę w Podegrodziu na Sądecczyźnie?

  • date_range 2015-02-04
Sprowadzenie polskich dzieci z Ukrainy do szkoły imienia św. Kingi w Podegrodziu na Sądecczyźnie ma pomóc przetrwać placówce. Z taką propozycją wyszła Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Dla Ziemi Sądeckiej.". Stowarzyszenie w ten sposób chce uratować szkołę przed zamknięciem.

Co oznacza likwidacja szkół samorządowych w Iwanowicach?

  • date_range 2015-01-29
Czy to możliwe by znikły szkoły samorządowe? Tak będzie w gminie Iwanowice. Rada Gminy zdecydowała, że wszystkie szkoły będą prowadzone przez stowarzyszenia lub osoby fizyczne.

W Iwanowicach nie będzie już szkół samorządowych. Jest decyzja radnych

  • date_range 2015-01-28
Radni gminy Iwanowice przegłosowali uchwałę intencyjną, która zakłada likwidację 5 placówek i przekazanie ich w ręce prywatne. To pierwsza gmina w Małopolsce, która zdecydowała się na taki krok. Teraz to nie gmina będzie dopłacała do szkół, tylko podmiot zarządzający placówką. Szkoły w dalszym ciągu będą otrzymywały dotację z ministerstwa, pracownicy utracą jednak m.in. kartę nauczyciela.

Ważą się losy małych podtarnowskich szkół

  • date_range 2015-01-16
Tarnowscy nauczyciele i rodzice walczą o szkoły w małych miejscowościach gminy Tarnów. Związkowcy szukają pomocy u prezesa PIS-u. Przypomnijmy, urzędnicy, po propozycji wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła z PIS - przymierzają się do przekształceń szkoły podstawowej w Łękawce, Błoniu, Jodłówce Wałki oraz przedszkola i gimnazjum w Zbylitowskiej Górze. Te miałyby zostać powierzone dyrektorowi lub stowarzyszeniu, najbardziej na zmianach ucierpieliby nauczyciele.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię