„Biały latawiec”, „Nie szkoda róż” czy „Zaczarowany fortepian” to przeboje, które nucą wszystkie pokolenia. W piątek 25 listopada o 19.00 będzie można je zaśpiewać na żywo, wspólnie z Janem Wojdakiem i Wawelami w Studiu im. Romany Bobrowskiej – serdecznie zapraszamy na kolejny koncert w ramach obchodzonego w tym roku jubileuszu 95-lecia Radia Kraków.

Twórczość artystyczna Jana Wojdaka i współpraca z zespołem WAWELE trwa już 50 lat - piękny okrągły jubileusz pracy artystycznej grupa Wawele uroczyście obchodziła w roku 2021. Jan Wojdak jest liderem zespołu, wokalistą, gitarzystą i twórcą największych przebojów. Skomponował ok. 600 piosenek, nagrał kilkadziesiąt płyt (ponad 20 z Wawelami!), wiele z nich uzyskało status złotych. Wspólnie z zespołem brał udział i był nagradzany na licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach piosenki. Koncertowali w kraju i za granicą m.in.: we Włoszech, Bułgarii, Czechosłowacji, Francji,  Niemczech, ZSRR, Rosji, Austrii, na Ukrainie, Węgrzech oraz w ośrodkach polonijnych USA i Australii.

Muzycy Waweli zrealizowali  recitale telewizyjne m.in.: „Wawele„ i „Hity dla milionerów” oraz filmy dokumentujące ich artystyczny dorobek: „Zostań z nami melodio” i „Na strunach gitary”. W latach 1979-80 wygrywali plebiscyty „Lata z radiem” piosenkami: „Biały latawiec”, „Nie szkoda róż”, „Zostań z nami melodio”, „Alalija”, które królowały również w plebiscytach ośmiu  stolic europejskich „Interstudia” i do dzisiaj cieszą się dużą popularnością.

W 1998 roku piosenka „Zaczarowany fortepian” uplasowała się na 1-szym miejscu Listy Przebojów
I programu Polskiego Radia, a piosenka „Biały latawiec” -  w plebiscycie 80-lecia Polskiego Radia--znalazła się wśród 80-ciu najpopularniejszych polskich piosenek wybranych spośród kilku tysięcy.
Wszystkie - to kompozycje Jana Wojdaka.

Przez pół wieku pracy artystycznej Jan Wojdak otrzymał, m.in.: Złoty Krzyż Zasługi, Odznaczenie „Honoris Gratia”, nagrodę ZAiKS-u „za całokształt twórczości dla dzieci”, srebrny medal „Gloria Artis”, a wspólnie z Wawelami nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „za wkład w rozwój polskiej kultury muzycznej”. Z okazji swojego jubileuszu Zespół Wawele wydał płytę zatytułowaną „Przez życie z piosenką”.

Jan Wojdak z zespołem Wawele - wystąpią: Jan Wojdak, Jacek Chruściński, Rafał Rzeźnikiewicz, Artur Malik, Adam Niedzielin.
25 listopada, godz. 19.00, Studio im. Romany Bobrowskiej.
Zaproszenia na antenie / transmisja koncertu w Radiu Kraków.
„Krakowscy Artyści” –  cykl koncertów wieńczących Jubileusz 95-lecia Radia Kraków:
14 października - Robert Kasprzycki z zespołem
18 listopada – Przemyk Akustik Kwartet
25 listopada – Wawele
9 grudnia – Skaldowie


Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa:

Logo Krakow_H_rgb.jpg (78 KB)