Radio Kraków

Igrzyska Europejskie 2023

W Zakopanem ruszają remonty dróg i infrastruktury na Igrzyska Europejskie

W środę w Zakopanem ruszają remonty dróg, infrastruktury drogowej i podziemnej. Prace są związane z czerwcowymi Igrzyskami Europejskimi. Na inwestycje miasto otrzymało 24 mln dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład, a na całość inwestycji przeznaczono 30 mln zł. Na czas prowadzonych prac kierowców czeka zmiana organizacji ruchu.

Igrzyska Europejskie: już dwa tysiące osób zarejestrowało się w systemie biletowym

Tydzień po uruchomieniu portalu do sprzedaży biletów na rozpoczynające się 21 czerwca w Krakowie i Małopolsce III Igrzyska Europejskie zarejestrowało się blisko 2 tysiące osób.

Spór między pełnomocnikami prezydenta Krakowa. Czy Igrzyska Europejskie odbędą się na Rynku Głównym?

Od kilku miesięcy organiztorzy Igrzysk Europejskich zapowiadali, że na Rynku Głównym w Krakowie odbędą się dwie dyscypliny sportu - teqball i padel. W ostatnich dniach pojawiły się w tej sprawie poważne komplikacje, bowiem negatywną opinię w sprawie organizacji zawodów w tym miejscu wydało miejskie Centrum Zarządzenia Dziedzictwem. Jego szefem jest Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta ds. kultury. Głównym powodem miało być umieszczenie trybun na Rynku Głównym, a także ich wysokość.

Igrzyska Europejskie w Kryspinowie i przyszłość zalewu

Paweł Miś, wójt Gminy Liszki oraz Artur Gołda, prezes Gminnej Spółki Likom w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim.

Basen w Oświęcimiu areną zmagań w pływaniu artystycznym podczas IE

Na oświęcimskiej krytej pływalni odbędzie się rywalizacja w pływaniu artystycznym, która będzie jednocześnie kwalifikacjami do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. W mieście nikt jednak nie trenuje tej dyscypliny. Tutejsi uczniowie szkoły sportowej ćwiczą pływanie sportowe, ale olimpijskie wymiary basenu i — przede wszystkim — odpowiednia głębokość zadecydowały o zorganizowaniu w tym obiekcie pływania artystycznego.

Jak idą przygotowania do Igrzysk Europejskich?

Podczas pierwszej z serii debat goście rozmawiali m.in. o przygotowaniach i przebudowie obiektów sportowych, na których odbędą się zawody. Zapytaliśmy, co nam zostanie po igrzyskach, a także o plany organizacji zimowych igrzysk w 2034 r.

Problem z rezerwacją miejsc noclegowych w Małopolsce w czasie Igrzysk Europejskich

Galopująca inflacja i rosnące ceny uderzają także w organizatorów zbliżających się Igrzysk Europejskich w Małopolsce. Komitet organizacyjny tej imprezy nadal nie dopiął procesu rezerwacji miejsc noclegowych dla sportowców i ekip, które przyjadą do regionu na to ważne wydarzenie sportowe. Powodem są rosnące ceny.

Flaga zbliżających się Igrzysk Europejskich trafiła do Tarnowa

Flaga Igrzysk Europejskich została uroczyście przekazana władzom Tarnowa. Flaga gościć będzie we wszystkich miastach w Małopolsce, które włączają się w tę imprezę. Tarnów po Krakowie jest drugim głównym ośrodkiem sportowym tego wydarzenia.

Trzy pociągi Kolei Małopolskich z logotypami Igrzysk Europejskich wyjeżdżają na tory

"Do promocji tak dużej imprezy sportowej nie wystarczą długopisy i kubki" – powiedział 6 lutego na konferencji prasowej marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski i zaprezentował trzy pociągi, na których widnieją logotypy tegorocznych Igrzysk Europejskich.

Andrzej Gut-Mostowy o możliwym dopuszczeniu sportowców rosyjskich i białoruskich do udziału w przyszłorocznych IO: „To skandaliczny kierunek”

„To skandaliczny kierunek” – tak o możliwym dopuszczeniu sportowców rosyjskich i białoruskich do udziału w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu mówił na naszej antenie wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy. Międzynarodowy Komitet Olimpijski zapowiedział, że bada możliwość dopuszczenia ich do udziału pod neutralną flagą. Stanowisko MKOl wywołało oburzenie Ukraińców. Minister sportu Ukrainy Wadym Hutcajt zagroził bojkotem igrzysk olimpijskich w Paryżu, a prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział rozpoczęcie międzynarodowej kampanii, której celem ma być uniemożliwienie rosyjskim sportowcom udziału w najbliższej olimpiadzie.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię