Radio Kraków

Igrzyska Europejskie 2023

Krótszy rok akademicki na AGH z powodu Igrzysk Europejskich?

Czy przyszłoroczne Igrzyska Europejskie spowodują skrócenie roku akademickiego na krakowskich uczelniach? Politycy różnych opcji uważają, że taka sytuacja, która jest całkiem realna, byłaby niedopuszczalna i zapowiadają interwencje w tej sprawie. Chodzi między innymi o Akademię Górniczo-Hutniczą, której Miasteczko Studenckie ma zamienić się w wioskę olimpijską. To będzie się wiązało z remontami akademików. Igrzyska Europejskie mają się rozpocząć 21 czerwca.

Ile Kraków i Małopolska mogą zarobić na organizacji Igrzysk Europejskich?

Miliard 600 tysięcy złotych może w sumie zyskać Kraków i Małopolska na organizacji Igrzysk Europejskich - szacują władze regionu.

Igrzyska Europejskie 2023: podpisano umowę host city

Kraków i Małopolska oficjalnie stają się organizatorami Igrzysk Europejskich w 2023 roku. W Warszawie władze Krakowa oraz władze regionu podpisały umowę host city - czyli miasta organizatora.

Dziś Kraków podpisze umowę Host City na organizację Igrzysk Europejskich

Wczesnym popołudniem w Warszawie zostanie podpisana umowa w sprawie organizacji Igrzysk Europejskich. Te maja się odbyć miedzy innymi w Krakowie, w przyszłym roku na przełomie czerwca i lipca. Umowę z Polskim Komitetem Olimpijskim podpiszą władze Małopolski i Krakowa.

Witold Kozłowski: Igrzyska Europejskie także na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu

Nie tylko Małopolska i Śląsk, ale też Dolny Śląsk i Podkarpacie! Także w tych regionach odbędą się zawody Igrzysk Europejskich. Informacje potwierdził w rozmowie z Radiem Kraków marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

O wielkim wydarzeniu sportowym w Małopolsce z nowym prezesem spółki Igrzyska Europejskie 2023

Zawody o randze mistrzostw Europy lub kwalifikacji do igrzysk w Paryżu, to warunki, od których nie odstępujemy przy organizacji Igrzysk Europejskich w Krakowie - tak deklarował w Radiu Kraków Marcin Nowak, nowy prezes spółki Igrzyska Europejskie 2023. Marcin Nowak, to dwukrotny olimpijczyk i trzykrotny medalista Mistrzostw Europy w sprincie. Przez ponad 2 lata kierował też Departamentem Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a od 2020 roku był dyrektorem działu Współpracy Międzynarodowej i projektów Sportowych w Polskim Komitecie Olimpijskim. Z nowym prezesem spółki Igrzyska Europejskie 2023 rozmawiał Jacek Bańka.

Basen w Mościcach w 1999 i 2021 roku

Bogusław Sonik: Musi być wspólny nacisk na Brukselę ws. pieniędzy na pomoc uchodźcom

- To nie tylko chodzi o bieżące utrzymanie uciekinierów wojennych. To są także koszty leczenia uchodźców czy koszty edukacji. W każdej z tych dziedzin potrzeba nawet ok. 10 miliardów euro - mówił na antenie Radia Kraków poseł Koalicji Obywatelskiej, Bogusław Sonik. Brak dofinansowania Brukseli dla Polski, która przyjęła już ponad 2 miliony 800 tysięcy uchodźców, Bogusław Sonik nazywa skandalem. Gość porannej rozmowy Radia Kraków potwierdzał też, że warto rozważyć budowę w Polsce miasteczek kontenerowych. To inicjatywa polskiego rządu. Budynki mają być też rozwiązaniem problemu z miejscami dla uchodźców. Tak, by pensjonaty i hotele mogły wrócić do normalnej działalności.

Ruszają pierwsze inwestycje związane z Igrzyskami Europejskimi

Przygotowania do Igrzysk Europejskich nabierają tempa! Zaczynają się przygotowania do pierwszych inwestycji.

Krynica ze sporym zastrzykiem finansowym przy okazji Igrzysk Europejskich

Krynica ma już zagwarantowane pieniądze na remont hali lodowej, gdzie o medale podczas przyszłorocznych Igrzysk Europejskich będą walczyć zawodnicy judo, karate i muay thai. Uzdrowisko otrzymało już promesę z Ministerstwa Finansów, a w tym tygodniu ma zostać podpisana umowa pomiędzy rządem a gminą. W sumie na modernizację obiektu Krynica ma otrzymać 17 milionów 900 tysięcy złotych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię